Norveç, İspanya ve Çek Cumhuriyeti Gibi Avrupa Ülkeleri Sinema Salonlarını Yeniden Açıyor

Avrupa Sineması Günün Haberi
Norveç, Çek Cumhuriyeti ve İspanya gibi Avrupa ülkelerinde Mayıs ayı içerisinde sinema salonlarının açılması bekleniyor.

Covid-19 salgınında alınan sosyal izolasyon tedbirleri Avrupa ülkelerinde yavaş yavaş normalleşmeye başlıyor. Salgının en çok etkilediği bölgeler arasında yer alan İspanya’da, 25 Mayıs itibariyle sinema ve tiyatroların yeniden insanlarla buluşturulacağı açıklandı.

Çek Cumhuriyeti hükümeti, 11 Mayıs tarihinde sinema salonlarının yeniden hizmete geçeceğini, seyirci sayısının 100 ile kısıtlandığını açıkladı.

Variety‘nin haberine göre ise, sinema salonlarını açmayı planlayan bir diğer ülke Norveç oldu. 7 Mayıs‘ta yeniden açılacak olan sinema salonlarında gösterim başına en fazla 50 seyirci yer alması planlanıyor.

Norveç Film Enstitüsü (NFI) sözcüsü Jakob Berg, geçiş sürecinde 1917 ve Parazit gibi popüler filmlerin sinemalarda gösterilebileceğini belirtti.

Avrupa ülkelerinde sosyal yaşamın tekrar eski hale dönmesinin Temmuz, Ağustos ayı gibi gerçekleşeceği düşünülüyor. Ülkemizde ise normalleşme sürecinin ışığında Haziran ayı itibariyle sinema salonlarının yeniden açılabileceği konuşuluyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up