New York’tan ‘Sinyora Enrica’ya 2 ödül

Festivaller Manşet

Ünlü yıldız Claudia Cardinale ile İsmail Hacıoğlu’nun başrol oynadığı ‘Sinyora Enrica’ filmi; New York Film Festivali’nden ‘En İyi Seyirci’ ve ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülleriyle döndü.

Filmin başrollerini Claudia Cardinale ile İsmail Hacıoğlu paylaşıyor.

 

Yönetmenliğini Ali İlhan’ın yaptığı, başrollerini Claudia Cardinale ile İsmail Hacıoğlu’nun paylaştığı ‘Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak’ filmi; 19-24 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen New York Film Festivali’nden iki ödül kazandı.

YÖNETMENİ ÇOK MUTLU
‘En İyi Film’, ‘En İyi Yönetmen’ ve ‘En İyi Kadın Oyuncu’ dallarında aday gösterilen film; ‘En İyi Seyirci’ ve ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödüllerine layık görüldü. Times Square Meydanı’ndaki dev ekranlarda gösterilen filmi izleyenler; uzun kuyruklar oluşturdu. Geçtiğimiz yıl Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde de iki ödül kazanan filmin yönetmeni Ali İlhan; New York başarısıyla ilgili “İlk filmimde böylesine büyük bir başarı beklemiyordum. Çok mutluyum” dedi.

HAFTAYA BALKANLAR’DA
İlhan; ödüllü filminin önümüzdeki hafta Balkanlar’da başlayacak Durres Film Festivali’nde de yarışacağını ve festivale Claudia Cardinale ile ‘Godfather’ filminin yönetmeni Coppola’nın katılacağını söyledi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up