Neva Filmi, 13 Eylül’de Vizyonda

Türkiye

neva

Yönetmenliğini Can Arca ve Birkan Uz’un birlikte yaptığı, başrollerini Başak Parlak ile Şükrü Özyıldız’ın paylaştığı Neva filmi, 13 Eylül’de vizyona girecek.

Hacettepe Üniversitesi’nde enfeksiyon hastalıkları dalında ihtisas yaparken yaşadığı aşkı kaleme alan Ilgın Olut’un ilk kitabı NEVA, yıllar boyunca en çok satan kitaplardan biri oldu. 2000 yılında Dünya Aktüel Ödülleri En Çok Satan Roman Ödülü’nü alan NEVA, beyaz perdeye aktarıldı. Senaryosunu Ilgın Olut ile birlikte yazan Can Arca, filmin yönetmenliğini de Birkan Uz ile birlikte üstlendi.

Filmde “Neva”yı Acı Hayat , Emret Komutanım, Gümüş, Doktorlar, Fikrimin İnce Gülü, Serçe, Papatyam, Uygun Adım Aşk, Yamak Ahmet gibi dizilerde rol alan Başak Parlak canlandırdı. “Ilgın” rolünü ise Derin Sular, Uçurum gibi dizilerde başarılı oyunculuğuyla dikkat çeken, şimdilerde ise Benim Hala Umudum Var dizisinde başrolü üstlenen Şükrü Özyıldız oynadı. Çekimleri Ankara’da gerçekleştirilen filmin konuk oyuncuları arasında Bedia Ener, Levent Özdilek, Nergis Kumbasar, Ahmet Uz gibi tecrübeli oyuncular ile müzisyen Kenan Vural gibi isimler de yer aldı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up