Bizimle İletişime Geçin

Diziler

Netflix’ten Yeni Yapımlara Sigara Yasağı

Netflix’ten orijinal yapımlara kısıtlama.

Yayınlandı

tarihinde

Netflix, yeni orijinal yapımlarının çoğunda sigara ve tütün kullanımını yasakladığını bildirdi.

Son dönemlerde ürettiği orijinal içerikleriyle dünyada en çok takip edilen yayın platformu olan Netflix, dizilere gösterdiği tölerans nedeniyle bağımsız yapımların da önünü açmakta kolaylık sağlıyor. Nitekim ülkemizde de RTÜK tarafından bazı kuralların uygulanması nedeniyle yapımcıların dizilerini Netflix platformuna geçirdiklerini görüyoruz.

Ancak Netflix yönetimi de bazı kararlar alarak yeni yapımların belirli kurallara tabi tutulacağını dile getirdi. ComicBook‘un ulaştığı bilgilere göre, Netflix platformu ileriye dönük olarak 14 ve daha düşük yaş grubuna hitap eden tüm filmler ve PG-13 veya daha düşük yaş grubu için hazırlanacak tüm yeni projelerde karakterler, tarihsel veya gerçek doğruluk nedenleri dışında, sigara ve e-sigara içemeyecek.

Açıklamada, yetişkinlere yönelik içerikler için şu bilgiye yer verildi: “Sanatçının yaratıcı görüşü için gerekli bir durum olmadıkça veya karakter tanımlamasına elzem bir durum (tarihsel veya kültürel açıdan önemli) oluşturmadığında sigara veya e-sigara tüketilmeyecek.”

Sigara karşıtı bir grup olan Truth Initiative’in geçtiğimiz hafta yayınlandığı rapor sonucunda, gençlerin izlediği dizilerin %90’ından fazlasında tütün ürünlerinin kullanıldığı, daha da vahim olanınsa son yayınlanan rapora göre bu oranın %16 arttığı belirtildi. Netflix bu paket içeriğinde lider durumda ve platforma verilen referanslar artıyor. Raporda, Netflix gösterilerinde 2016 – 17 yılları arasında 866 tütün ürünü örneği bulunmuş.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diziler

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Bütçesi Açıklandı

En yüksek bütçeli yapımlara aday oldu!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Yüzüklerin Efendisi

Amazon’da yayınlanacak Yüzüklerin Efendisi dizisinin bütçesi açıklandı. Dizi gelmiş geçmiş en yüksek bütçeli yapımlar listesine talip görünüyor.

Yeni Zelanda’da çekimlerine başlanan Yüzüklerin Efendisi dizisinin bütçesi belli oldu. Amazon, JRR Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi romanlarından uyarlanacak televizyon dizisinin tek bir sezonunun 465 milyon dolara mal olacağını doğruladı. Radio New Zealand tarafından prodüksiyonu devam eden dizinin ilk sezonu için 650 milyon Yeni Zelanda Doları harcayacağını ve bunun 464.165.000 Amerikan dolarına tekamül ettiği belirtildi.

Senaryosunu JD Payne ve Patrick McKay ikilisinin kaleme aldığı dizi, Aragorn’un gençlik yıllarını konu alıyor. Game of Thrones senaristlerinden Bryan Cogman’ın ise danışman olarak yer aldığı dizinin yönetmenliğini J.A. Bayona’nın üstleniyor.

Merakla beklenen dizinin oyuncuları arasında; Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers ve Daniel Weyman yer alıyor.

Okumaya Devam Et

Diziler

Audrey Hepburn Dizisi Geliyor

Sevenlerine müjde!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn sevenlerine müjde geldi. Hollywood’un yıldız oyuncusu Audrey Hepburn’ün hayatı dizi olacak.

Sabrina, Breakfast at Tiffany’s ve Roman Holiday filmiyle tanınan Oscar’lı oyuncu Audrey Hepburn‘ün hayatı dizi oluyor. Hollywood’un usta oyuncusu Hepburn’ü konu alacak dizi, oyuncunun oğlu Luca Dotti ile İtalyan gazeteci ve yazar Luigi Spinola’nın birlikte derledikleri Audrey at Home kitabından esinlenecek. Dizinin senaryosunu ise CSI, The Good Wife ve The Leftovers adlı dizileriyle tanıdığımız Jacqueline Hoyt kaleme alacak.

Adı Audrey olarak belirlenen dizide Audrey Hepburn‘ü kimin canlandıracağı, yayın tarihi ve hangi kanalda yayınlanacağı henüz açıklanmadı.

Okumaya Devam Et

Diziler

Bridgerton Dizisine İki Sezon Onayı Birden Verildi

Bridgerton sevenlerine müjde!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bridgerton

Netflix’in en çok izlenen dizisi konumuna gelen Bridgerton, ikinici sezon çekimleri devam ederken üçüncü ve dördüncü sezon onayı aldığını resmi olarak duyurdu.

Yayınlandığı günden itibaren çok sevilen ve ilgiliyle takip edilen Netflix dizisi Bridgerton, ikinici sezon çekimlerinin devam ettiği bu günlerde üçüncü ve dördüncü sezon onayını aldığını resmi olarak açıkladı. Dizinin birinci sezonunda Phoebe Dynevor ile başrolü paylaşan Regé-Jean Page‘ın ikinci sezonda yer almayacağı da geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Page, dizide Hastings Dükü Simon Bassett’ı canlandırıyordu.

Netflix‘in aynı adlı çok satan roman serisinden esinlenen dönem dizisi Bridgerton‘ın oyuncu kadrosunda Nicola Coughlan, Phoebe Dynevor, Luke Newton ve Julie Andrews gibi isimler yer alıyordu. İlgiyle beklenen dizinin ikinci sezonunun oyuncu kadrosuna ise Charithra Chandran, Shelley Conn, Calam Lynch ve Rupert Young‘un dahil olduğu açıklanmıştı.

Dizi, güçlü Bridgerton ailesinden aşkı bulmaya çalışan birbirine sıkı sıkıya bağlı sekiz kardeşin hayatını konu alıyor.

Okumaya Devam Et

Popüler