Netflix’ten Karantinaya Özel Reklam Kampanyası

Dünya Manşet
Dijital yayın platformu Netflix, sosyal izolasyona dikkat çekmek adına hazırladığı reklam kampanyasının odak noktasına “spoiler” temasını koydu.

Koronavirüs salgını konusunda tüm dünyanın dikkat etmesi gereken temel noktalardan birisi sosyal izolasyon. Dünya sağlık örgütleri ve hükümetlerin yanı sıra popüler markalar da bu konuya dikkat çekmek adına çeşitli reklam kampanyalarıyla insanların evde kalmalarına yönelik çalışmalar yapıyor.

Dijital yayın platformu Netflix, karantina kampanyasıyla ilgili ilginç bir yöntem geliştirdi. Platform, insanların evden çıkmamasını sağlamak adına birçok izleyicinin korkulu rüyası olan “spoiler” temasını kullanarak billboardlar hazırladı. Tayland’ın çeşitli yerlerine Netflix’in orijinal yapımlarıyla ilgili spoiler’lar içeren bu afişlerde “Toplanma alanları, en sevdiğiniz dizinin sonunu içerebilir.” şeklinde mesajlar da içeriyor.

Spoiler uyarısının bulunduğu reklam afişlerine metro ve otobüs istasyonlarında yer alan reklam panolarında yer verildi. Sosyal sorumluluk kampanyası ise Miami Ad School tarafından hayata geçirildi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up