Netflix’in Yeni Türk Dizisi Atiye’nin Çekimleri Başladı

Diziler Günün Haberi Türkiye

Netflix’in Türkiye yapımı ikinci dizisi olan Atiye’nin çekimlerine başlandı.

Son olarak Hakan Muhafız’ın ikinci sezonunun Nisan ayında seyirciyle buluşacağı haberini veren Netflix, bir diğer Türk yapımı dizisi olan Atiye‘nin çekimlerinin başladığını da duyurdu. Göbeklitepe’yi merkezine alan bir hikâye anlatacağı ve başrolünü Beren Saat‘in üstleneceği bir süre önce açıklanan diziden yeni detaylar da gelmeye başladı.

Göbeklitepe’yi merkezine alan dizinin oyuncu kadrosunda Beren Saat’e Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi eşlik ediyor. İlk sezonu sekiz bölümden oluşan Atiye’nin bu yıl Netflix ekranlarında izleyiciler ile buluşması bekleniyor.

Yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık’ın yer aldığı dizinin senaryosu ise Jason George ve Nuran Evren Sit tarafından kaleme alınıyor.

Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan Dünyanın Uyanışı adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizi, genç ve güzel ressam Atiye’nin sürükleyici ve mistik hikâyesini konu alıyor. Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem perdesi aralandıkça genç kadının karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up