Netflix’in İlk Arapça Dizisi Geliyor

Günün Haberi

Ürdün’ün Amman şehrinde yapımına başlanan Netflix’in ilk Arapça dizisinde ‘Cin Mitolojisi’nin çağdaş temalarının yanında arkadaşlık, aşk ve maceraya dair doğaüstü bir hikâye işlenecek. 

Dizinin yönetmeni Mir-Jean Bou Chaaya.

Kabreet Productions tarafından üretilen şovun, yapımcılığını Elan ve Rajeev Dassani, yönetmenliğini Mir-Jean Bou Chaaya, senaristliğini ise Elan Dassani üstleniyor. Rajeev Dassani de son üç bölümü yöneten Amin Matalqa ile birlikte senaryoya katkıda bulundu.

Dizinin Konusu:

Annesinin kaybından sonra isyankar bir genç olan Mira (Salma Malhas), yasadışı örgüt üyesi cinleri korumakla görevli bir cin olan Keras (Hamza Abu Eqab) ile tanışınca tekrar sevmeyi öğrenir. Yassin (Sultan Alkhalil), kendisinden yana olmayan bir dünyayla mücadele ederken Vera (Aysha Shahalthough) ile olan doğaüstü arkadaşlığı Yassin’in hayatının değişmesine neden olur.

Oyuncuları büyük ölçüde yeni gelenlerden oluşacak altı bölümlük dizinin 2019‘da başlaması bekleniyor.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up