Netflix’e Zam mı Geldi?

Diziler

Online dizi ve film platformu Netflix, Türkiye fiyatlarına zam mı yaptı? Netflix Türkiye’den konu ile ilgili resmi açıklama yapıldı.

Netflix Türkiye’de üç ayrı kategoride fiyatlandırma yapan servisin tek kişilik Temel kategorisi 15,99 TL, iki kişilik Standart kategorisi 27,99 TL, dört kişilik Özel paketi ise 39,99 TL fiyatla izleyicilerle buluşuyordu.

Bugün platforma giren bazı kullanıcılar üyelik ücretlerinde bir artış olduğunu gördü. Değişen fiyatlar şu şekildeydi:

  • Tek kullanıcılı abonelik: 19.99 TL
  • Aynı anda iki kullanıcı tarafından kullanılabilen abonelik: 33.99 TL
  • Aynı anda dört kullanıcı tarafından kullanılabilen abonelik: 49.99 TL

Ancak benzer şekilde Temel kategorisinin 17,99 TL, Standart’ın 32,99 TL, Özel kategorisinin ise 47,99 TL‘lik bir versiyonu bulunuyordu.

Bu da platformun hala zammı netleştirmeye çalıştığı şeklinde yorumlandı.

Konu ile ilgili NTV.com.tr’ye açıklama yapan Netflix fiyatlandırmaların Netflix’in dönem dönem gerçekleştirdiği testlerden biri olduğunun altını çizdi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Üyelerimizin Netflix’e verdiği değeri daha iyi anlamak için dönem dönem farklı fiyat politikaları test ediyoruz. Bu testler herkese açık değil. Ayrıca testlerde görülen fiyatları hiçbir zaman uygulamaya koymayabiliriz. Amacımız, Netflix üyelik ücreti politikasının doğrulundan emin olmak.”

Kaynak: NTV

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up