Netflix’e Oyunculuk Kategorilerinde İlk Oscar’nı Laura Dern Kazandırdı

Hollywood

Noah Baumbach imzalı Marriage Story filmindeki performansıyla En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscarı’nı kazanan Laura Dern, Netflix’e oyunculuk kategorilerinde ilk Oscar ödülünü kazandırdı.

Daha önce Rambling Rose ve Wild filmleriyle Oscar’a aday olan Laura Dern, Altın Küre ve BAFTA’dan sonra Margot Robbie, Kathy Bates, Florence Pugh ve Scarlett Johansson gibi önemli oyuncuların aday olduğu En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu kategorisinde Oscar ödülünü kazanan isim oldu.

Marriage Story ile Oscar töreninin favorileri arasında gösterilen ve bu film sayesinde ilk Oscarı’na kavuşan Laura Dern, aynı zamanda Netflix’e oyunculuk kategorilerinde ilk Oscar adaylığını kazandırmasıyla da adından söz ettirdi. Ödül törenindeki konuşmasında Laura Dern, Netflix’in içerikten sorumlu yöneticisi Ted Sarandos ve Scott Stuber’a, oyunculara ve yapım ekibine teşekkürlerini iletti.

Bununla beraber Laura Dern, ödül törenindeki konuşmasını şu sözlerle devam ettirdi: “Bazıları asla kahramanlarınızla tanışmadığını söylüyor, ama eğer gerçekten kutsanmışsanız, onları aileniz olarak kabul ediyorsunuz.Bunu oyunculuk kahramanlarım, efsanelerim Diane Ladd ve Bruce Dern ile paylaşıyorum.”

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up