Netflix Türkiye Yeni Sezon Projelerini Tanıttı

Manşet Türkiye

Dünyaca ünlü dizi-film izleme platformu Netflix, Türkiye’de üretilen ve yeni sezonda gösterime girecek olan projelerini tanıttı.

Netflix, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de popülerliğini arıttırmaya devam ettiği bu günlerde, gelecek sezonda seyirci karşısına sunulacak Türk yapımı içeriklerini tanıttı. Daha önce; Hakan: MuhafızYarına Tek BiletRise of Empires: OttomanAtiye ve son olarak Aşk 101 ile skalasını geliştiren platformun yeni sezonda seyirci karşısına çıkaracağı 14 farklı yapım karşınızda:

Fatma

Sıradan bir temizlikçi olan Fatma, kayıp kocası Zafer’i ararken beklenmedik bir cinayet işler. Bu olay, onu bir “temizlikçi” olarak kendisinden hiç şüphe edilmeyen görünmez bir katile dönüştürür. Dizinin başrolünde Burcu Biricik bulunuyor.

50M2

Patronlarına ihanet eden bir kiralık katil, boş bir terzi dükkânında saklanır. Herkes onu merhum dükkân sahibinin oğlu sanınca, o da bu kimliğe bürünmeye karar verir.

Mücadele Çıkmazı

Yönetmen koltuğunda Can Ulkay’ın oturduğu, senaryosunu ise Ercan Mehmet Erdem’in kaleme aldığı “Mücadele Çıkmazı” filminin başrolünü Çağatay Ulusoy üstleniyor. Filmde, geçimini çöp toplayarak sağlayan bir babanın hikayesi konu ediliyor. Film, 15 Mart 2021’de Netflix’te yayında olacak.

9 Kere Leyla

Leyla ve Adem’in yıllardır mutlu giden bir evliliği vardır. Ancak bir süre sonra evllilikleri bir çıkmaza girer. Onların evliliklerindeki heyecan artık yok olmuştur ve Adem kalbinin yeniden atmasına neden olan bir sevdaya düşer. Bu dönemde karşısına çıkan Nergis adındaki kadına aşık olan Adem, Nergis’ten başka kimseyi düşünemez olur. Ancak Adem’in aklını başından alan Nergis’in kurduğu tek kişilik dünyadan başka bir hayata geçmeye niyeti yoktur. Merakla beklenen yapım, 4 Aralık 2020’de Netflix’te.

Azizler

Yönetmen koltuğunda Yağmur ve Durul Taylan’ın oturduğu “Azizler” filminin oyuncu kadrosunda Engin Günaydın, Haluk Bilginer, Binnur Kaya, Öner Erkan, Fatih Artman, İrem Sak, Gülçin Santırcıoğlu gibi isimler yer alıyor. Filmin senaryosunu ise Berkun Oya kaleme alıyor. Film, 8 Ocak’ta Netflix’te.

Bir Denizaltı Hikayesi

Dalış eğitmeni ve deniz biyoloğu olan Arman, yaşanan bir doğa felaketinin ardından araştırma yapmak için bilim ekibiyle birlikte bir askeri denizaltısına biner. Yaşananları anlamaya çalışan Arman ve ekibi, aynı zamanda askeri denizaltının da gerçek görevinin ne olduğunu öğrenmeye çalışır. Arman, kendini, ekibini ve tahmin ettiklerinden de daha fazlasını kurtarmaya çalıştığı bu süreçte başarılı olabilecek midir? Dizinin başrolünde Kıvanç Tatlıtuğ bulunuyor.

Uysallar

Mimar Oktay Uysal, görünenden oldukça farklı bir yaşam sürer. O, ailesinden gizli olarak punk bir yaşam sürerken eşi, çocukları ve babası da tıpkı onun gibi kendi gizli dünyalarını kurmaya çalışır. Herkesin gizli bir yaşama mı ihtiyacı vardır yoksa aileye karşı kendin olabilmenin yolu var mıdır? Dizinin yönetmen koltuğuna Onur Saylak oturuyor.

Pera Palas’ta Gece Yarısı

Charles King’in aynı adlı romanından uyarlanan Pera Palas’ta Gece Yarısı, Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküş dönemi ve cumhuriyete geçiş süreci Pera Palas ekseninde anlatılıyor.

Kuş Uçuşu

Kuş Uçuşu, farklı hayat biçimlerine sahip olan X kuşağı ile Z kuşağının çarpışmasını konu ediyor. Bakış açıları, yaklaşımlar ve hedefe giden yolda yürüme biçimleri X kuşağına göre artık bambaşkadır. Genç bir kadın olan Aslı da kariyer basamaklarını tırmanmak için çok çalışmaya güvenmek yerine “kuş uçusu” gitmeye çalışır. Yeni dünyanın yöntemleriyle en üste ulaşmaya çalışan Aslı, amacına ulaşabilecek midir?

Kod Adı: Kulüp 

1955 İstanbul’unda geçen hikaye, dönemin devrim yaratan gece kulübünde çalışan eski mahkum Matilda ve hapisten çıktığı güne kadar kendisinin varlığından habersiz olan kızı Raşel’in yaşam macerasını anlatıyor.

Erşan Kuneri

Cem Yılmaz‘ı Erşan Kuneri olarak seyredeceğimiz dizi, 1975 – 1978 yılları arasında Kuneri‘nin film sektöründe başından geçen olaylara odaklanacak.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? 

Yılmaz Erdoğan’ın 1948 yılının İstanbul’unda dünyaya gelen üstün zekâlı Gülseren’in hayatını anlattığı tiyatro oyunundan uyarlanacak olan film, ülkedeki sosyal hayatın 30 yıl içindeki hızlı değişiminin iyi ve kötü etkilerini ekranlara taşıyacak. Filmin başrollerinde, Patron karakteriyle Yılmaz Erdoğan, Ecem Erkek, Engin Alkan, Devrim Yakut, Merve Dizdar, Ushan Çakır ve Bülent Çolak yer alıyor.

96 Yazı

16 yaşında bir genç olan Deniz için bu yaz diğerlerine göre bambaşkadır. Her yıl ailesinin yazlığına giden Deniz, burada gönlünü Aslı adında genç bir kıza kaptırır. Aslı ile yakınlaşmaya çalışan Deniz, bu sırada yakışıklı bir genç olan Burak’ın da Aslı’dan hoşlandığını fark eder.

Beni Çok Sev

Sarp Akkaya, Songül Öden, Ercan Kesal, Aleyna Özgeçen, Füsun Demirel, Güner Özkul ve Ushan Çakır’ın yer aldığı film, Musa adında bir mahkumun bir günlüğüne cezaevinden çıkartılmasını ve peşi sıra gelişen olayları konu alıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up