Netflix Türkiye Yeni Projelerini Açıkladı

Türkiye
Netflix Türkiye, ülkemiz için orijinal yapımlar çekilmesi beklenen 6 yeni projeyi basına tanıttı.

Netflix Türkiye‘nin duyurusuna göre online streaming platformunun ülkemizdeki planları arasında Atiye dizisinin yeni sezonlarının haricinde bir film, bir yarışma ve üç dizi projesi yayınlanması bekleniyor. Netflix orijinal Türk yapımları 190 ülkede birden yayına sunulacak.

Yayınlanması beklenen yeni projeler hakkında, Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş: “Aynı zamanda muhteşem yazarlara, oyunculara, yönetmenlere ve kamera arkası ekiplere sahibiz. Ülkemizin özgün hikayeleri, bu harika ekiplerin anlatımıyla dünyanın her yerindeki üyelerimiz tarafından büyük bir keyif ve merakla izlenecek. Bu nedenle Türkiye’de daha fazla orijinal içeriğe yatırım yapmaya ve yaratıcı sektörümüz için global bir platform sağlamaya devam etmek istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Yayınlanması beklenen yeni projeler ise şu şekilde:

Çağan Irmak, Umut Aral ve Ece Yörenç imzası taşıyacak olan dizi ”Şimdiki Aklım Olsaydı”, evli ve çocuklu bir kadının 500 yılın en güçlü ay tutulmasının ardından değişen hayatını konu alacak. Başrollerini Özge Özpirinçci, Birkan Sokullu ve Burak Yamantürk paylaşacak. Dizi Ay Yapım’ın imzasını taşıyacak.

Başak Abacıgil’in yönetmen koltuğunda oturduğu ”Fatma” dizisi, beklenmedik bir cinayet işlemek zorunda kalan temizlik işçisi Fatma’nın hayatını ele alacak.

Dünya üzerindeki çoğu kişinin etkilendiği salgın delilik hastalığından etkilenmeyen Murat Siyavuş’un hikayesi, ”Sıcak Kafa” ile aktarılacak.

Ozan Açıktan’ın imzasını taşıyacak olan Netflix’in orijinal ilk Türk filmi, ”Yarına Tek Bilet” Ankara’dan İzmir’e uzanan yolculukta bir tanışma hikayesini seyirciye aktaracak. Filmin başrollerini Dilan Çiçek Deniz ve Metin Akdülger paylaşacak. Filmin Haziran ayında yayınlanması bekleniyor.

Acun Medya ile ortak olarak çekimleri tamamlanan, Netflix yarışması Exatlon Challange, Türk influencerları zorlu rekabetlerini ekrana taşıyacak.

Netflix Orijinal ikinci Türk yapımı Atiye dizisinin ise sevilen ilk sezonundan sonra 3. sezonunun da onay aldığı haberi duyuruldu. 2. sezonu Eylül ayında yayınlanacak olan dizinin 3. sezon çekimleri önümüzdeki aylarda başlanacak.


Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up