Netflix The OA Dizisini İptal Etti

Diziler

Netflix’in sevilen dizisi The OA’in ikinci sezonunun ardından iptal edildi.

İlk sezonuyla oldukça ilgi toplayan The OA dizisinin ikinci sezonu geçtiğimiz günlerde Netflix’te yayınlanmıştı. Senaryosunu Brit Marling ve Zal Batmanglij ikilisinin kaleme aldığı dizi, yedi yıldır kayıp olan Prairie Johnson’ın evine geri dönmesiyle yaşanan olayları konu alıyordu.

Mart ayında yayınlanan 2. sezonun aldığı olumlu eleştiriler dizinin 3. sezon onayını da beraberinde getireceğini düşündürmüş olsa da, Netflix dizinin devam etmeyeceğini açıkladı.

The OA’in 2. sezonunun ardından iptal edildiğinin ortaya çıkmasının ardından Instagram hesabından bir açıklama yayınlayan Brit Marling, anlatmak istedikleri hikâyeyi tamamlayamayacakları oldukça üzgün olduğunu ifade ederken, her ne kadar bu hikâyeyi devam ettiremeyecek olsalar da yeni hikâyeler anlatmaya devam edeceklerini ifade etti.

Marling: “İçinde hiçbir zaman özgür hissetmemişken ‘gerçek’ dünya hakkında hikâyeler yazmak oldukça zor. Kendim ve diğer kadınlar için karakterler yazan bir kadın yazar olarak, çoğu zaman anlatıda var olan yolların sınırlı olduğunu hissediyorum. Belki bir gün bir yazar olarak ‘gerçeklik’ içinde kendi yollarımı açabileceğim bir noktaya evrilebilirim (Elena Ferrante!), ama bugüne kadar çoğu kez önümde engeller varmış gibi hissettim.” sözlerini sarf etti. Aynı zamanda, “Bu hikâyeyi tamamlayamayacak olsak da, başka hikâyeler anlatacağımızın sözünü verebilirim.” sözleriyle önümüzdeki dönemde yeni projelerle izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlandığını gösterdi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up