Netflix Mısır Yapımı Paranormal İçin İlk Sezon Onayı Verdi

Diziler Ortadoğu Sineması

Netflix, Mısır yapımı ilk orijinal dizisi olan Paranormal için hazırlıklara başladı.

Son dönemlerde uluslararası yapımlarıyla dikkat çeken Netflix, Orta Doğu yapımlarına bir yenisini ekliyor. Paranormal adını taşıyacak olan Mısır yapımı dizi, ilk sezon onayını aldı.

Mısırlı yazar Ahmed Khaled Tawfik‘in çok satan korku romanlarından televizyona uyarlanacak diziyi Asmaa ve Sheikh Jackson gibi filmlerle tanınan Amr Salama hazırlıyor. Salama yürütücüsü yapımcısı olduğu dizinin yönetmen koltuğuna da oturacak. Mısır’ın önde gelen bağımsız sinema yapımcılarından Mohammed Hefzy de dizinin yapımcıları arasında yer alacak.

Dr. Refaat Ismail’in doğaüstü olaylarla karşılaştığı hikâye, izleyicileri 1960’lara götürecek.

Jinn ve Al Rawabi School for Girls’den sonra Netflix’in orta doğu yapımı üçüncü orijinal dizisi olacak Paranormal, Mısır’da çekilecek. Mohamed Hefzy ve Amr Salama ile çalışacakları için heyecanlı olduklarını söyleyen Netflix yöneticisi Kelly Luegenbiehl, önümüzdeki dönemde orta doğu yapımı dizilerinin sayısını artıracaklarını açıkladı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up