Netflix İstanbul’a Ofis Açacak

Günün Haberi Türkiye

Her geçen gün ülkemizdeki abone sayısını arttırmaya devam eden Netflix, İstanbul’a ofis açma kararı aldı.

Dünyayı etkisi altına almış COVID-19 virüsü sebebiyle evlerimizde kaldığımız günlerde yüksek abone artışı yaşayan streaming platformu Netflix‘in İstanbul’da ofis açma kararı aldığı duyuruldu. Netflix‘in CEO’su Reed Hasting tarafından duyurulan habere, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy‘dan da açıklama geldi:

“Özellikle son on beş yılda büyük gelişim yaşayan sinema ve dizi sektörümüz, ekonomik büyüklüğünün yanı sıra tanıtım ve kültür diplomasisinin önemli araçlarından birisi haline gelmiştir. Bu anlamda Netflix gibi global bir şirketin ülkemizde ofis açma kararını memnuniyetle karşılıyorum. Türkiye’de üretilen dizi ve filmlerin 190 ülkede izlenebilir olmasının sektörümüzü uluslararası alanda daha görünür kılacağını ve film turizminin geliştirilmesine katkı sağlayacağını düşünmekteyim.”

CEO Reed Hasting tarafından yapılan açıklamalara göre Netflix‘in ülkemizde 3 milyon abone hesabının olduğu ve 10 milyon kullanıcısının bulunduğu belirtildi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up