Netflix Fatih Sultan Mehmet’in Hayatını Ekrana Uyarlayacak

Diziler Günün Haberi Manşet

Netflix, Osmanlı Devleti’nin yükselme dönemini ve Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alan yeni bir mini dizi çalışmalarına başladı.

Netflix’ten, Osmanlı Devleti’ni konu alan yeni bir mini dizi geliyor. Bu dizi, Osmanlı Devleti’nin yükselme dönemini ve Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alacak. Ottoman Rising adlı dizinin 6 bölüm şeklinde yayınlanacağı ve Fatih Sultan Mehmet’in, 12 yaşında padişah olmasıyla yaşanan olayları anlatacak.

Dizinin kurmaca belgesel formatında çekilmesi planlanıyor. STXtv ve Karga Seven Pictures iş birliğinde karşımıza çıkacak olan dizinin yapımcıları arasında en son Takım: Mahalle Aşkına filmine imza atan Emre Şahin yer alıyor. Dizinin Türkiye ve Çin haklarını, STXs stüdyosu elinde bulunduruyor.

Netflix‘in ilk Türk dizisi olan The Protector‘ın seyirciyle buluşmasına sayılı günler kalmışken yeni projenin müjdesi de oldukça ilgi topladı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up