Netflix CEO’su Koronavirüs Önlemleriyle İlgili Kampanya Destek Verdi

Hollywood
Netflix CEO’su Reed Hastings, koronavirüs için alınan tedbirleri göz önünde bulundurarak internet erişimini güvenli hale getirmek adına #SwitchToStandard (Standarta Geç) kampanyasına destek verdi.. Bu kampanya dahilinde izleyicilerin HD hizmet yerine standart tanımlı içerik kullanmalarına dair çağrı yapıldı.

Koronavirüs salgını nedeniyle dünyanın birçok yerinde sosyal yaşamın durduğu şu günlerde, en çok vakit geçirilen ortamlardan biri olan internet konusunda yeni adımlar atılmaya başlandı.

Netflix CEO’su Reed Hastings, Avrupa Birliği İç Pazar ve Hizmetler Komisyonu Komiseri olan Thierry Breton ile yaptığı görüşmede, internet hizmetinin sorunsuz şekilde devam etmesi için yeni adımlar atılması gerektiğini söyledi.

Breton, konuşmayı Çarşamba günü attığı tweet’te kullanıcılara “HD gerekli olmadığında #SwitchToStandard (Standarta Geç)” önerisinde bulundu.

Birçok insanın evde geçirdiği vakitlerde internet hızlarının düşmemesi adına atılan adım, sosyal medya üzerinden kampanya haline getirildi.

Breton, “Dijital platformlar ve telekom operatörleri ile internetin düzgün işleyişini sağlamak için adım atmak ortak sorumluluğumuzdur.” dedi.

#SwitchToStandard hashtagiyle Twitter üzerinden kampanya başlatan Breton, “Herkes için internet erişimini güvence altına almak için HD gerekli olmadığında #SwitchToStandard (Standarta Geç) tanımını yapalım” dedi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up