Bizimle İletişime Geçin

Dijital

Netflix 2021’in İlk Çeyreğinde Hedefine Ulaşamadı

Planlanan gibi olmadı.

Yayınlandı

tarihinde

Netflix

Uluslararası stream platformu Netflix, 2021 yılının ilk çeyrek raporunu açıkladı. Platform, yılın ilk üç ayı boyunca abone sayısında hedeflenen noktaya ulaşamadığını belirtti.

Netflix, 2020 yılının dördüncü çeyrek raporunda yaptığı açıklamalar ile dünya genelinde 200 milyon aboneyi aştığını duyurmuştu. Dünyayı etkisi altına almış COVID-19 salgını gereği zor bir dönemden geçen sinema ve televizyonu geride bırakan stream platformlarının başında gelen Netflix, bu büyümeyi 2021 yılının ilk çeyreğinde devam ettiremedi. 2021 yılının ilk çeyrek raporuna göre platform, yılın ilk üç ayında 3,98 milyon yeni aboneyi bünyesine dahil etti. İlk üç ayında ulaştığı yeni abone sayısı 3,98 milyon ile toplamda 207,4 milyon kullanıcıya erişilmiş olan platform, ilk çeyrek artışının 6 milyon abone civarında olmasını planlıyordu.

2020 ilk çeyreğinde 15,8 milyon yeni aboneye ulaşan Netflix, 2021 yılında içeriklerine toplamda $17 milyar harcayacağını da belirtti. Platform daha önce içerikleri için 2019 yılında $13,9 milyar, 2020 yılında ise $11,8 milyar harcamıştı.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital

Tivibu 17 Mayıs’a Kadar Tüm Kullanıcılara Ücretsiz Açık

Ek ücret ödenmeden izlenebilecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Tivibu

Türk Telekom’un dijital televizyon platformu “Tivibu“da tüm kanallar ve “Evden de Güzel” klasöründeki filmler 17 Mayıs’a kadar hiçbir ek ücret ödenmeden izlenebilecek.

Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik eden Türk Telekom, dijital televizyon platformu “Tivibu“da yer alan, sinema, spor, belgesel, çocuk, yaşam&eğlence ve müzik içerikli 140’tan fazla yerli-yabancı TV kanalını 17 Mayıs gün sonuna kadar tüm kullanıcılara açıyor. Tivibu’nun ‘Evden de Güzel’ klasöründeki maceradan bilim kurguya, çocuk filmlerinden yerli yapımlara kadar 170’ten fazla film de aynı dönemde ek ücret ödenmeden izlenebiliyor. Ayrıca Kırmızı Halı klasöründeki kampanyalı sekiz film, sadece 99 kuruşa seyredilebilecek.

Aksiyon ve bilimkurgu sevenler için Bad Boys: Her Zaman Çılgın, Bloodshot: Durdurulamaz Güç, Başlangıç, Charlie’nin Melekleri, Avatar gibi yapımlar Mayıs ayında öne çıkıyor. Harry Potter Serisi, Oyuncak Hikayesi 4 ve Ejderhanı Nasıl Eğitirsin filmleri de çocuk izleyicilerini bekliyor. Yerli sinemada ise Eyvah Eyvah ve Çakallarla Dans gibi komedi serilerine ek olarak Atla Gel Şaban ve Kapıcılar Kralı gibi klasikler de “Evden De Güzel” seçkisinde yer alıyor.

Tivibu’nun Kırmızı Halı klasöründe, 2020’nin en çok konuşulan filmlerinden 4 Oscar’lı Parazit ile bu yıl En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve En İyi Özgün Şarkı Oscar’ını kazanan Judas and the Black Messiah ve En İyi Görsel Efekt Oscar’ını alan Tenet öne çıkıyor.

Mayıs ayı boyunca 55 Adım, Mahallede Güzel Bir Gün gibi gerçek hikayelerden uyarlanan yapımlar, Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı ve Glass gibi bilimkurgu-gerilim filmleri Seç İzle Film klasöründe sunuluyor. Çocuklar da Seç İzle Çocuk’ta Oscar Çöllerde, Hızlı Ayaklar, Luna’nın Bilim Dünyası, Olly The Little White Van, Neşeli Dünyam, Maceracı Yüzgeçler ve Peter Pan’ın Yeni Maceraları gibi 48 farklı seride 1500’den fazla bölümü izleyebiliyor.

Okumaya Devam Et

Dijital

Mortal Kombat İzlenmesiyle Godzilla vs Kong’u Geride Bıraktı

Başarısı her geçen gün artıyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Mortal Kombat

Dünyaca ünlü dövüş oyunu “Mortal Kombat”ın aynı isimli film uyarlaması, HBO Max‘in hafta sonu açılışı ile en çok izlenen Godzilla vs Kong filmini geride bıraktı

Mortal Kombat dövüş oyununun aynı isimli film uyarlaması, dünyayı etkisi altına almış COVID-19 salgın döneminde ABD sinemalarında 22.5 milyon dolar ile hafta sonunda en çok hasılat eden film olmuştu. Sinemalarla eş zamanlı olarak HBO Max‘te de gösterime giren Mortal Kombat, gösterime girdiği hafta sonunda en çok izlenen film oldu. Merakla beklenen film, 3.6 milyon seyirci tarafından izlenen Godzilla vs Kong filmini geride bırakmayı başardı. İlk hafta sonunda 3.8 milyon kullanıcı tarafından izlenen filmin yönetmen koltuğuna Simon McQuoid oturuyor.

Filmde çok sevilen karakterlerden Sub-Zero’ya Joe Taslim, Scorpion’a Hiroyuki Sanada hayat veriyor. Fantastik filmin geri kalan oyuncu kadrosunda ise Jessica McNamee, Tadanobu Asano, Lewis Tan, Josh Lawson ve Mehcad Brooks gibi isimler yer alıyor.

Okumaya Devam Et

Dijital

Disney ile Sony Marvel Filmlerinin Dijital Gösterimleri İçin Anlaşma İmzaladı

Spider-Man, Venom ve daha fazlası.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Sony

Stream platformlarının önemi her geçen gün artarken yeni bir anlaşma da Disney ile Sony arasında imzalandı.

İki dev şirket Disney ile Sony yeni bir anlaşmaya imza attılar. Anlaşmanın hakları Sony‘de olan Marvel karakterlerinin yer aldığı filmlerin, Disney+ yayınlanmasına ilişkin olduğu açıklandı. Bu demek oluyor ki Spider-Man, Venom gibi Sony yapımı Marvel filmleri Disney+ skalasına eklenecek. İmzaları atılan anlaşma 2022‘den itibaren geçerli olacak.

Sony geçtiğimiz haftalarda da Netflix ile benzer bir anlaşmaya imza atmıştı. Bu anlaşma ise Sony filmlerinin ABD’de vizyonu sonrasında ilk dijital gösterimlerinin Netflix‘te gerçekleşmesi gibi ciddi maddeleri bulunduruyordu.

Okumaya Devam Et

Popüler