Netekim Karakolu 43 Yıl Sonra Vizyonda

Türkiye

netekim-karakolu

Çekimleri 43 yıl sonra tamamlanan Netekim Karakolu filmi bu hafta vizyona girdi.

12 Eylül 1980 olaylarında yaşanan gerçek olaylardan esinlenerek çekilen komedi tarzındaki filmin mazisi 1970’lerde Almanya’dan gelen bir gurbetçinin genç delikanlı bir köylüye verdiği ufak bir sinema kamerasıyla başlıyor. 1980 ihtilali olduğunda ise her şey yarım kalıyor ve o film esnasında kullanılan oyuncak silahlar köylünün başına işler açıyor ve köylü işkenceden geçiriliyor. Film gerçek anlamda ise çekimleri 2013 12 Eylül’ünde tamamı Mersin’de ve o dönemde ifade veren köylülerde bu filmde rol aldıl. (Filmde yaklaşık 200 kişide rol aldı.)

Mersin Adnan Menderes Bulvarında bulunan Cep Sinemasındaki galaya İstanbul’dan Yaşilçamın ünlü yönetmeni SE-SAM Başkanı Yılmaz Atadeniz, Yılmaz Köksal, SODER Başkanı Yusuf Sezgin, Suna Yıldızoğlu, Muharrem Erdemir ve Yılmaz Şerif de katıldılar. 90 dakikalık sinema filmi salonu dolduran sinema seyircisinden de tam not aldılar. Galaya Mersin’in birçok ilçe belediye başkanı ve Büyükşehir Belediye Kültür Müdürü de ve Mersin halkı katıldılar.

Filmin yönetmeni Yasin Korkmaz çok iyi bir film çektiklerini ve Mersin’de film çekmeye devam edeceklerini dile getirdi. Oyuncularının tamamına yakını Mersin halkından oluşan “Netekim Karakolu” Cuma günü vizyona girdi.

Netekim Karakolu filminin fragmanını izlemek için tıklayın!

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up