Neslican’ın Hayatı Film Oluyor

Günün Haberi Manşet

Türkiye’nin unutulmaz isimleri arasına adını yazdıran Neslican Tay’ın kanserle verdiği mücadelesi beyazperdeye aktarılıyor. Filmde Neslican’ı Neslihan Atagül canlandırabilir.

Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Neslican Tay‘ın kanserle verdiği mücadelesi tüm Türkiye’de yankı bulmuştu. Demir Kadın lakabıyla tanınan Neslican‘ın, kansere direniş hikayesi tüm ülkenin gözlerini yaşartmıştı. Gencecik bedeni, üç kere yendiği kanserin dördüncüsünü kaldıramamıştı.

Kendisi gibi kanser savaşçılarına umut olan Neslican‘ın hikayesi şimdi sinema perdesine yansıtılmak üzere hazırlanıyor. K.A Yapım, Ceylan Yapım ve Cns Production hazırlıklara başladı. Senaryosu planlanan filmin çekimlerine, Neslican‘ın doğum günü olan ve aynı zamanda tıp bayramı olarak kabul edilen 14 Mart 2021 tarihinde başlanması planlanıyor.

Filmde Neslican‘ı canlandıracak kişinin ise başarılı oyuncu Neslihan Atagül olacağı konuşuluyor. Projeye sıcak bakan Atagül‘den konuya dair resmi bir açıklama ise henüz gelmedi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up