Natali Yeres ile Sanat Yönetmenliği Atölyesi

Etkinlikler

yeres

Akademi İstanbul Sinema Okulu bünyesinde Kerem Topuz koordinasyonunda başlatılan atölye programlarından biri de Natali Yeres’in eğitmenliğindeki “Sanat Yönetmenliği Atölyesi”.

19.Ankara Film Festivali’nde ve 40.Siyad ödüllerinde “Rıza” filmindeki çalışmasından, 2012 yılında 1.Van Film festivalinde “Adalet Oyunu” filmindeki çalışmasından dolayı en iyi sanat yönetmeni ödüllerini alan Natali Yeres, kariyer planı olarak sanat yönetmenliğini seçecekler için, film üretim süreçleri içerisinde sanat yönetmeninin görev tanımı, yaptığı işler, yönetmen, görüntü yönetmeni ve yapımcı ile olan iş bölümünü ayrıntılarıyla gösterecek. Sektörden uzman ve tanınmış isimlerin de konuk eğitmen olarak katılacağı atölye programında, sanat yönetmeni açısından senaryo çözümlemesi ile başlayan, dekor, kostüm, aksesuar, saç/makyaj tasarımı ve yönetimi gibi konuları işleyecek.

Sektöre girmek isteyenlerin, güzel sanatlar fakültesi öğrencileri ve mezunlarının, sektörün diğer dallarında profesyonel olarak çalışanların veya sadece bu alana ilgi duyan hobistlerin katılabileceği atölyenin ilk kuru 10 Nisan’da başlayacak ve haftada 4 saatten toplamda 20 saat olarak 5 haftada bitecek.

 

www.akademiistanbul.com

Akademi İstanbul

İstiklal Cd. Büyükparmakkapı Sk. No:1 Taksim / Beyoğlu 34435 İSTANBUL

Telefon: +90 (212) 243 62 22   +90 (212) 243 62 25

Faks: +90 (212) 243 62 26

bilgi@akademiistanbul.com

 

Sinefesto | Özlem Kaya

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up