Nar Film Festivali 2 Mayıs’ta Başlıyor

Festivaller

Nar Sanat Derneği tarafından düzenlenen Nar Film Festivali 3. kez sinemaseverleri bir araya getirecek.

narrfes

Gaziantep’te gerçekleştirilecek festivalin startı 2 Mayıs’ta verilecek.
2010 yılından itibaren Gaziantep’te kültür-sanat faaliyetleri yürüten Nar Sanat Derneği, fotoğraf sergileri, konserler, paneller düzenleyerek pek çok önemli projeye ev sahipliği yapıyor.
Gaziantep gibi köklü bir tarihi ve kültürel birikimi olan kadim bir kent için eksikliği hissedilen bir alanda adım atan Nar Sanat, Gaziantep’e ilk film festivalini kazandırdı. Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türk Hava Yolları, M1 AVM, İbis Otel gibi kurumların destekleriyle geçen yıl düzenlediği 2. Nar Film Festivali’ne 3000’e yakın izleyicinin katılması, sinemacıların ve basının ilgi göstermesi festivalin her yıl düzenlenerek gelenekselleştirilmesi fikrinin ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha gösterdi.
Nar Sanat Derneği, bu yıl da Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, M1 AVM, İbis Otel gibi kurumların destekleriyle 2-7 Mayıs 2013 tarihleri arasında 3. Nar Film Festivali’ni düzenleyecek.. Gerek yurtiçinden gerekse yurtdışından çok sayıda sinemacı ve gazetecinin ağırlanacağı, M1 Nakıpali Sineması’nda onlarca filmin Gaziantepli sinemaseverlerle ücretsiz buluşacağı festivalin startı dev bir konserle verilecek, 28 Nisan 2013 tarihinde, saat 17:00’da Karataş Kapalı Spor Salonu’nda Aynur Doğan ve Kardeş Türküler Gazianteplilerle buluşacak.
Filmarasidergisi

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up