Kubrick’in Yarım Kalan ‘Napoleon’u Tamamlanıyor

Diziler Editörün Seçtikleri Manşet

Tüm zamanların çekilmemiş en iyi filmi ünvanı taşıyan Stanley Kubrick’in yarım kalan projesi Napoleon HBO tarafından tamamlanacak.

2001:A Space Odyssey’in ardından çalışmalara başlayan Stanley Kubrick’in Napoleon’u çeşitli sebeplerden dolayı ertelenmiş, usta yönetmen vefat edince de yarım kalmıştı. HBO’nun mini dizi olarak hayata geçireceği Napoleon projesinin başında  Steven Spielberg ve True Detective dizisinin ilk sezon yönetmeni Cary Fukunaga olacak.

Stanley Kubrick Napoleon

Stanley Kubrick’in film için yaptığı çalışmalardan.

Yarım kalan senaryo ise David Leland tarafından tamamlanacak olan Napoleon için belirlenmiş bir yayın tarihi yok. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Kubrick’in 1968 yılında 2001: A Space Odyssey’den hemen sonra senaryosunu yazmaya başladığı, Fransa, İngiltere ve Romanya’da araştırma yaptığı proje, maalesef gerçekleşmemişti. Napolyon’la ilgili toplam 17.000 parça eser toplayan Kubrick, filmin görkemli savaş sahnelerinde Romanya ordusundan 30.000 asker kullanmayı planlamıştı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up