Naim Süleymanoğlu ve Maradona’nın Belgeselleri TRT Spor’da

Türkiye
TRT Spor, bu hafta Cep Herkül’ü Naim Süleymanoğlu ile Arjantinli yıldız Maradona’nın belgesellerini seyirciyle buluşturacak.

Koronavirüs salgınını önlemek adına evde kalan seyircileri için tüm yayın kuşaklarını değiştiren TRT Spor, bu hafta sonu Cep Herkül’ü Naim Süleymanoğlu ile Arjantinli yıldız Diego Maradona’nın kariyer öyküsünün işlendiği iki ayrı belgesel yayınlayacak. 

Cep Herkül’ü Naim Süleymanoğlu ile Arjantinli yıldız Diego Maradona’nın kariyer öyküsünün işlendiği iki ayrı belgesel izleyici ile buluşacak. 

“Kapıkule’nin Anahtarı” belgeseli 18 Nisan Cumartesi saat 12.00’de TRT Spor’da. 

Kapıkule’nin Anahtarı belgeseli, ülkemiz ve dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesini konu ediniyor. Naim’in Bulgaristan’dan dünyanın zirvesine uzanan başarı hikayesinde yanında olan önemli isimler Cep Herkülü’nü 2018 yılı yapımı bu belgeselde anlatıyor. 

“Maradona” belgeseli 19 Nisan Pazar saat 12.00’de TRT Spor’da.

Ülkesi ve dünya için bir futbolcudan daha fazlası olan, adına kitaplar yazılan, belgeseller çekilen yaşayan efsane Diego Maradona’nın çocukluğundan kariyerine kadar yaşam öyküsü bu belgeselde ekranlara geliyor. Bir şehri ayağa kaldıran Napoli’yi, Juventus’un, Milan’ın, İnter’in arasından alıp tek başına şampiyon yapan bir kahramanın yaşam öyküsünü konu edinen 1989 yılı yapımı “Maradona” belgeseli, izleyicileri keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up