My French Film Festival 16 Ocak’ta Başlıyor!

Dünya Festivaller

Dünya çapında tamamı internet üzerinden düzenlenen festival 16 Ocak- 16 Şubat 2015 tarihinde yayında olacak.

myfrenchfilmfestival-com-2015

MyFrenchFilmFestival.com, yeni nesil Fransız yönetmenleri vitrine çıkarmayı ve tüm dünyadaki İnternet kullanıcılarının Fransız sinemasına olan tutkusunu paylaşmalarına aracılık etmeyi amaçlayan yenilikçi bir konsepttir. Festival 5. yayınında yeni filmler, yeni ortak platformlar ve birçok ülkenin sinema salonlarında yapılacak gösterimlerle bir kez daha karşınızda!

Dünyanın dört bir yanındaki film kurtları, çevrimiçi Fransız film festivalinin 5. yayınının sunduğu filmlerin tamamına 16 Ocak – 16 Şubat 2015 tarihleri arasında erişim sağlayabilecek. Ön gösterim olarak, 21 Aralık tarihinde, kısa film bayramının kutlandığı En Kısa Gün kapsamında kısa metrajlı filmlerin tamamı ücretsiz olarak izlenebilecek.

On uzun metraj, on kısa metraj Fransız filmi yarışıyor. İnternet kullanıcılarını tüm filmlere puan vermeye ve web sitesinde yorum yapmaya davet ediyoruz. Seçki, yarışmaya dahil olan iki Belçika yapımı film ile yarışmaya katılmayan bir kültürel miras filmi ve iki Fransa-Kanada ortak yapımı filmden oluşuyor.

Tüm ülkelerde myFrenchFilmFestival.com platformunda izlenebilir. Festival ayrıca 90 ülkede, ülkeye bağlı olarak yaklaşık 30 ortak platformdan da izleyiciye ulaşacak. Bu ortak platformlara iTunes da dahil.

Filmler festival süresince yakınınızdaki sinema salonlarında izlenebilecek. Salon ve seans bilgisi web sitesinde düzenli olarak bildirilecek.

MyFrenchFilmFestival uçuş sırasında da takip edilebilecek. Filmler yıl boyunca birçok havayolu şirketinde gösteriliyor olacak. Ayrıntılı bilgi yine web sitesinde paylaşılacak.

Festival bitiminde beş ödül sahiplerini bulacak (üç ödül uzun metraj, iki ödül kısa metraj için verilecek)

  • Chopard Sinema Yönetmenleri Ödülü
    Yabancı sinema yönetmenlerinden oluşan juriye bir Fransız yönetmen başkanlık edecek.
  • Lacoste Halk Ödülü
    Tüm dünyadaki internet kullanıcıları, beğendikleri filmlere festival platformunda puan verebilirler.
  • Uluslararası Basın Ödülü
    Ünlü yabancı gazeteciler kazanan filmleri oylayacak.

Sinema Yönetmenleri jürisi ve Uluslararası Basın jürisi, festival döneminde Paris’te biraraya gelerek kazanan filmleri oylayacak ve bu filmler Haziran 2015’ten itibaren 6 ay süreyle Air France uçuşlarında gösterilecek.

Kısa filmlerin tamamı tüm dünyada ücretsiz olarak izlenecek. Festival her yıl bazı ülkelerde ücretsiz olarak izleniyor. Bu yıl için belirlenen ülkeler ise şöyle: Çin, Hindistan, Latin Amerika, Polonya, Rusya ve Türkiye.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up