‘Mustang’ Gişede Umduğunu Bulamadı

Türkiye

23 Eylül Cuma günü vizyona giriş yapan 8 yeni filmden Mustang, ilk 3 gününde en az gişe yapan film oldu.

Fransa’nın yabancı dilde Oscar adayı gösterdiği film, 4 bin izleyici ile Box Office Türkiye listesinde ilk 20’ye dahi giremeyerek, gişe yarışına rakiplerinden çok geride başladı.

Gamze Ergüven’in, dünya prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapan filmi Mustang kimi eleştirmenlerce; kendi toplumuna yabancılaşmanın örneklerinden biri olarak görülmüştü. Türk seyircisi eleştirileri haklı çıkarırcasına, yabancı festivallerden ödüllerle dönen filme fazla ilgi göstermedi.

Dracula (Adam Sandler), Dennis (Asher Blinkoff), Mavis (Selena Gomez) and Jonathan (Andy Samberg) in Columbia Pictures and Sony Pictures Animation's HOTEL TRANSYLVANIA 2.

İzleyici Eğlenceli Filmleri Tercih Etti

Hafta sonu gişesi en yüksek olan film ise yine vizyonun yenilerinden Otel Transilvanya 2 oldu. 2012 yapımı Otel Transilvanya‘nın devam filmi olan yapım 96 bin izleyici ile Box Office Türkiye listesinde ilk sıraya yerleşti.

Vin Diesel‘in uzun zamandır merakla beklenen fantastik filmi Son Cadı Avcısı, 89 bin izleyici ile listede 2. sıranın sahibi oldu.

Vizyonda 2 haftayı geride bırakan Geniş Aile: Yapıştır ise 3. haftasına 71 bin izleyiciyle başlayarak sıralamanın ilk 3’ünde kalmayı başardı.

——————————————————–

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up