Mustafa Akkad Arşivi blog oldu

Türkiye

Yeni Şafak Gazetesi Sinema Yazarı Ali Murat Güven’in Mustafa Akkad için “11 Kasım 2007” tarihinde organize ettiği “Mustafa Akkad’ı Anma Gecesi” programı için toparladığı nadide arşivi blog oldu.

Çağrı ve Çöl Aslanı: Ömer Muhtar gibi filmleriyle tanıdığımız Mustafa Akkad hayatının son 10 yılını Selahaddin Eyyubi ‘nin hayatını konu edecek bir film için sponsor arayarak geçirmiştir.

11 Kasım 2005’de Amman, Ürdün ‘de 3 uluslararası otelin bombalanması hadisesinde kızı Rima ile birlikte hayatını kaybetmiştir. Bombalamaları El Kaide üstlenmiştir.

Ramazan ayında özellikle Çağrı filmini bol bol ekranlarda göreceğimiz Mustafa Akkad’ın hatırasına saygı için böyle bir çalışmaya atanları tebrik ediyoruz. Mustafa Akkad arşivinin genç sinemaseverler için de önemli bir kaynak olacağı kesin. Genç sinemaseverler blogun kısa sürede güncellenmesini bekliyor.

İşte Mustafa Akkad Blogunun adresi: http://moustaphaakkad.blogspot.com/

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up