‘Müslümanca Sinema’yı Tartışacaklar

Etkinlikler Manşet

Bünyamin Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu Sinema Toplantıları’nın konuğu sinema yazarı Abdulhamit Güler, bugün saat 18.30’da TYB İstanbul’da gerçekleştirilecek programda ‘Müslümanca Sinema’ konusu ele alınacak.

a.guler-b.yilmaz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür İşleri Daire Başkanlığı’nın düzenlediği “SinemaSöyleşileri” Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi’nde devam ediyor. Bünyamin Yılmaz’ınhazırlayıp sunduğu programda Türk ve dünya sineması değerlendirmelerinin yanı sırasinemada farklı arayışlar da ele alınıyor.

Pazartesi 18.30’da gerçekleştirilecek programın konuğu Haber7 sinema yazarı, Hilal TV Haber Müdürü, Film Arası dergisi yazarı Abdulhamit Güler.

Farklı gazete ve dergilerde ‘Müslümanca Sinema’ üzerine yazılar yazan Güler, yakından takip ettiği İran Sineması ile ilgili kitap hazırlığı içinde. Yerli sinema üzerine önemli tespitlerde bulunan yazar, sanat sineması ve popüler sinema ayrımında sanat sinemasının yanında duruyor.

Bünyamin Yılmaz ve Abdülhamit Güler’in sinema sohbeti, dikkat çekici konulara yönelecek.

Ülke sinemamızın hali pürmelalini ve sektörün son ahvalini gözlemek açısından mühim bir gösterge olan gişe verileri, bu sohbette ele alınacak. 2012’yi geride bırakırken ülkemizde kaçfilm gösterildi. Bunlardan kaçı yerli yapımdı. Toplam izleyici, yerli film izleyicisi ve en çok izlenenfilmler gibi başlıklar altında veriler sunulacak, bu bağlamda gişe okuması yapılacak. Verilerle gişe okumasının yanı sıra yerli sinema ve ‘Müslümanca Sinema’ mevzuları ele alınacak.

Haber ve Görsel: Haber7.com

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up