Murat Yıldırım Kanser Hastası Çocuklara Umut Oluyor

Türkiye

murat-yildirim1Genç aktör Murat Yıldırım, Yunan yazarlar tarafından kaleme alınacak hayat hikayesi ile kanser hastası çocuklara umut olacak. Unesco tarafından yayınlanacak olan kitabın geliri kanser hastası çocuklara verilecek.

Paris’teki Unesco binasında kitabın yazarları Yunan avukat Liana Nikolaidou ve yazar Marielen Nemekou ile görüşen Yıldırım ayrıca Unesco Kültürden Sorumlu Genel Direktör Yardımcısı Françesco Bandarin ile de makamında görüştü. Murat Yıldırım’ın Unesco barış elçisi olmasının da gündemde olduğu bildirildi. Yıldırım yaptığı açıklamada “Yaşımın genç olması itibarıyla ilk etapta hayat hikayemin kaleme alınmasına sıcak bakmadım. Ancak kitabın gelirinin dünyadaki kanser hastası çocuklara bağışlanacağını duyunca bu teklifi kabul ettim. ” ifadelerini kullandı.

Yazar Marielen Benekou’ya göre “Murat Yıldırım-Kültür Köprüsü” ismini taşıyacak olan kitap ile Türkiye’de Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan eserler ile, Yıldırım’ın hayatının geçtiği mekanlar arasında bir kültür köprüsü kurmak amaçlanmaktadır. Türk ve Yunan dostluğuna katkıda bulunmak istediklerini ekleyen Benekou, Ege denizinin iki kıyısında yaşayan halkı yakınlaştırmayı hedeflediklerini de ekledi.

Annesi ve babası aslen Mardinli olan Murat Yıldırım 1979 yılında Konya’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğini bitiren Yıldırım ‘Fırtına’, ‘Bütün çocuklarım’, ‘Büyük Yalan’, ‘Asi’ ve ‘Suskunlar’ dizilerinde oynadı.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up