Münir Akça Hayatını Kaybetti

Günün Haberi Türkiye

Ünlü tiyatro sanatçısı Münir Akça hayatını kaybetti.

Sanatçı, Ordu’da, Altınordu ilçesindeki evinin merdivenleri inden düşerek yaralandı. Devlet hastanesine kaldırılan Akça, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Münir Akça Kimdir?

Ordu’da 1951 yılında doğan Münir Akça, 1990 yılında Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nda sanat hayatına başladı. Daha sonra Bakırköy Belediyesi Tiyatrosunda oyunculuk ve yönetmenlik yapan Akça birçok sinema filminde ve dizide rol aldı. İz Peşinde ve Solan Gül televizyon dizileriyle beyaz cama adım attı. Aylaklar, Çözülmeler ve Böcek adlı sinema filmlerinde rol alırken Çiçek Taksi’de gözlere aşina oldu.

Televizyon dizisi Kurtuluş projesinde Albay Kladas rolüne hayat verdi. Küçük Besleme, Zehirli Çiçek ve Çemberimde Gül Oya ve Arka Sokaklar dizilerinde de yer alan Münir Akça son dönemlerde televizyon filmlerinde de karşımıza çıktı.

Kınalı Kuzular: Mehmet Akif Ersoy ve Kınalı Kuzular: Mustafa Kemal projelerinde yer alan Akça, Aşk-ı Memnu dizisinde Melih Yöreoğlu karakterine hayat verdi.

Sultan Avrupa’da ve Mahpeyker Kösem Sultan sinema filmlerinde de yer alan Münir Akça, en son olarak Mavi Kelebekler ve Her Şey Yolunda Merkez dizilerinde rol almıştı.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up