Bizimle İletişime Geçin

Hollywood

Mulan’ın Set Gerçekleri

Heyecanla beklenen Mulan’a dair ilginç gerçekler.

Yayınlandı

tarihinde

Heyecanla beklenen Mulan’a dair ilginç gerçekler.

Yönetmenliğini Niki Caro’nun üstlendiği 1998 yapımı aynı isimli animasyonundan uyarlanan film, 4 Eylül tarihinde meraklılarına kavuşacak.

Çinli genç bir kızın imparatorluğu korumak için erkek kılığına girerek kahramana dönüşmesini konu alan Mulan, içinde bulunduğumuz yılın en maliyetli yapımları arasına ismini yazdırmaya talip olarak gösteriliyor. Durum böyleyken kamera arkasında büyük bir ekiple yola başlayan Mulan‘ın bilinmeyenlerini gösterim öncesi sizler için derledik. İşte Mulan‘a dair ilginç gerçekler.

Olağanüstü savaş sahnelerini çekmek için, film yapımcıları Çin, Kazakistan, Moğolistan, Yeni Zelanda ve Avustralya’dan uzman dublörler getirdi. Savaş sahneleri tipik olarak birkaç başrolü, 100 figürandan oluşan bir orduyu içeriyordu.

Filmdeki karmaşık kılıç çalışması, uzmanlaşmanın çok zor olduğu Wushu stilinin bir türüydü.

20’ye yakın mekân Çin’deydi. Buna Merkez Çin’deki Hubei bölgesi, kuzeybatıdaki Xinjiang bölgesindeki Mingsha Shan Çölü ya da diğer adıyla Şarkı Söyleyen Kum Tepeleri, Merkez Çin’in kuzeyindeki Zhangye Danxia Milli Jeolojik Parkı, kuzeydeki Alev Dağı, Mazar Köyü ve Gansu bölgesindeki Dunhuang ve Jiuquan, ve ayrıca dopu Çin’deki Zhejiang bölgesindeki stüdyolar da dahildi.

Film için yaklaşık 4000 silah yapıldı. Çeşitli materyallerden oluşuyorlardı: bazılar üretan saplı alüminyumdan, bazıları da birebir savaş için daha yumuşak versiyonlarından yapılmıştı.

“Mulan” filminin silahhanesinde piyadeler için kalkanlar, mızraklar, yaylar, oklar, çift taraflı Jian kılıçları, daha geniş Dao kılıcı ve Böri Khan’ın kullandığı Kapinga hançeri ve Xianniang tarafından kullanılan korkutucu hançerler vardı.

Bazı istatistikler kostüm tasarımı hakkında fikir veriyor: 3 ayı aşkın bir süre boyunca kostümler için yaklaşık 40 kişi çalıştı, 1104 miğfer yapıldı, 250 şapka Çin’de üretildi, figüranlar için 1114 takım, İmparatorluk Şehri için 590 takım, köy sahneleri için 100 takım giysi yapıldı, 281 set Çin ordusu zırhı üretildi, 730 parça Cücen zırhı yapıldı ve 50 ana rol için 3 ila 5 kostüm dikildi. Toplamda 1000’in üzerinde kostüm yapıldı!

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hollywood

Henry Cavill Artık Superman Olmayabilir

Elveda Henry Cavill!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Superman

Henry Cavill olarak seyrettiğimiz Superman karakterini artık siyahi bir oyuncu tarafından izleyebiliriz.

Warner Bros. geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamlar ile daha önce eşi görülmemiş bir Superman filminin geliştirme aşamasında olduğunu açıklamıştı. Gelen yeni açıklamalar ile eşi görülmemiş filmde Superman‘i yeni birinin canlandıracağı konuşuluyor. Henry Cavill tarafından izlediğimiz Superman karakterinin yeni filmde siyahi bir oyuncu ile ekranlara geleceği duyuruldu. Filmi yönetecek ismin de siyahi yönetmenler arasından seçileceği belirtildi.

Yeni filmin senaryosu için Ta-Nehisi Coates ile anlaşma imzalayan stüdyonun aklında bulunan isimler arasında ise Transformers ile anlaşması süren Steven Caple Jr., One Night In Miami filminde rol alan Regina King, Slight ile adını duyuran J.D. Dillard, Judas and The Black Messiah filminden tanıdığımız Shaka King, Black Panther yönetmeni Ryan Coogler ve Moonlight‘ın yönetmenliğini üstlenen Barry Jenkins bulunuyor.

Okumaya Devam Et

Hollywood

Leonardo DiCaprio Oscar’lı Another Round Filminin Yeniden Çevriminde Rol Alabilir

Film, En İyi Uluslararası Film Oscar’ına layık görülmüştü.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Leonardo DiCaprio

Geçtiğimiz gün sahiplerini bulan 93. Oscar Ödülleri’nin En İyi Uluslararası Film kategorisinde ödüle layık görülen Another Round filminin yeniden çeviriminde, “Leonardo DiCaprio”nun başrolü üstleneceği konuşuluyor.

Sinema dünyasının merakla beklenen 93. Oscar Ödülleri geçtiğimiz gün sahiplerini buldu. Törenin en büyük ödüllerinden biri olan En İyi Uluslararası Film kategorisinde Oscar‘ı ise Danimarka yapımı Another Round evine götürmüştü. Yönetmenliğini Thomas Vinterberg‘ın yaptığı filme Hollywood’dan transfer geldi. Usta isim “Leonardo DiCaprio“nun prodüksiyon şirketi Appian Way filmin tüm haklarını, Jake Gyllenhaal’ın prodüksiyon şirketi Nine Stories ve Elizabeth Banks’ın tüm çabalarına rağmen satın aldı. Filmin başrolünü ise yine DiCaprio‘nun üstlenmesi bekleniyor.

Another Round

Orijinal Another Round filminin yönetmen koltuğuna oturan Thomas Vinterberg, yeniden çevrilecek filmin baş yapımcılığını Sisse Graum Jørgensen ve Kasper Dissing‘le birlikte üstlenecek. Filmin orijinal senaryosunu Vinterberg, Tobias Lindholm‘le birlikte kaleme almıştı. Yeniden çevrimin senaryosunda ise herhangi bir değişikliğin yapılıp yapılmayacağı gizliliğini koruyor.

Oyuncu kadrosunda Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang ve Lars Ranthe gibi ismlerin yer aldığı Oscar‘lı filmin konusu:

Martin, kendisini yorgun ve yaşlı hisseden bir lise öğretmenidir. Evliliğinde sorunlar yaşayan Martin’in iş hayatı da pek yolunda gitmez. Martin’in öğrencileri ve velileri, not ortalamalarının artması için onun sözleşmesini iptal etmesini ister. Belirli seviyede tüketilen alkolün, zihni dünyaya açtığını düşünen Martin, bir deney yapmaya karar verir. Üç öğretmen arkadaşı ile birlikte Martin, deney için her gün belirli miktarda alkol tüketmeye başlar. Sonuç başlarda gayet olumludur. Ancak bir süre sonra deney bazıları için olumsuz sonuçlar vermeye başlar.

25 Nisan gecesi düzenlenen 93. Oscar Ödülleri‘nde ödüle layık görülen yapımların tamamına buradan uluşabilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Hollywood

Oscar Nunez Lost City of D’nin Kadrosuna Dahil Oldu

Kadro genişliyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Oscar Nunez

Oscar Nunez, Sandra Bullock ve Channing Tatum gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı The Lost City of D filminin kadrosuna dahil oldu.

Sandra Bullock ve Channing Tatum gibi isimlerin başrolünü paylaştığı Paramount’un The Lost City of D filminin kadrosu genişlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay Harry Potter serisi ile dünyanın tanıdığı yıldız oyuncu Daniel Radcliffe‘in kötü karakter olarak kadroya katıldığı filme şimdi de Oscar Nunez dahil oldu. Nunez, son zamanlarda tekrar popüler olan The Office dizisindeki rolü ile tanınıyor. Kadrosuyla dikkatleri üzerine toplayan filmde Brad Pitt de bir cameo sahnesiyle seyirci karşısına çıkacak.

Dana Fox tarafından kaleme alınan filmin yönetmen koltuğuna, Aaron Nee ve Adam Nee oturacak. İkili daha önce The Last Romantic ve The Last Romantic gibi filmleri yönetmişti.

Patti Harrison, Da’Vine Joy Randolph gibi isilerin de kadrosunda yer aldığı film, yazdığı romanda yarattığı kurgusal şehrin gerçekten var olduğunu keşfeden bir yazarın hikayesini konu ediyor.

Okumaya Devam Et

Popüler