Muhteşem Yüzyıl Aralık Ayının Lideri

Diziler

hurrem-sultan

Son günlerin tartışılan dizisi Muhteşem Yüzyıl Aralık’ta hakkında en çok haber yapılan dizi oldu.

Ekranda yerli diziler arasında yaşanan kıyasıya rekabet yılın son ayında zirve yaptı. Medya Takip Ajansı Interpress’in, yerli dizilerin haber yansımalarını mercek altına aldığı araştırmaya göre, geçtiğimiz ay Muhteşem Yüzyıl yine zirveyi bırakmazken, yayınlanan haber sayısında en yakın takipçisine 4 kat fark attığı görüldü. İkinci sırayı Kurtlar Vadisi Pusu alırken, Karadayı ise üçüncü oldu.

İki binden fazla ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan Interpress’in araştırmasında, zirvenin değişmez ismi Muhteşem Yüzyıl, Aralık ayında çıkan haberde toplam 1.925 kez gündeme gelerek yeni bir rekora imza attı. İkinci sırada 416 haberle Kurtlar Vadisi Pusu yer alırken, Karadayı ise çıkan 253 haberle listede üçüncü sırayı aldığı ortaya çıktı.

Çıkan haber adetlerine göre oluşan listede ilk on içinde yer alan diğer yerli diziler ise şu şekilde sıralandı; Öyle Bir Geçer Zaman Ki (251), Kuzey Güney (246), Yalan Dünya (236), Benim İçin Üzülme (181), Huzur Sokağı (180), Behzat Ç. (177) ve Hayat Devam Ediyor (145).

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up