Bizimle İletişime Geçin

Uncategorized @tr

Cinemu Yayına Başladı

Yayınlandı

tarihinde

Cinemu

Web sitesi ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulunuldu:

Ailece sinema keyfi yapmayı planlıyorsunuz ama ailenin küçük bireyler açısından endişeleriniz var. Peki, gideceğiniz filme de şiddet, ayırımcılık, ensest ilişki, dil kullanımı, başka din ve inançlarla alay etme, nefret suçları, kötü rol model, aile değerleri gibi kriterleri de öğrenmek ister misiniz?

Merkezi istanbul’da bulunan ve Ramazan ayıyla birlikte 8 dilde yayına başlayan uluslararası film değerlendirme ve derecelendirme sitesi

www.cinemu.com bu eksikliği gidermeyi amaçlıyor.

İlk etapta Türkçe, İngilizce, Arapça, Fransızca, Farsça, Malayca, Endonezya ve Rusça dillerinde hizmete başlayan site, kısa süre içinde Urduca ve Çince yayın yapacak.

5000 FİLM GÜVENLİK METRE’DEN GEÇTİ Cinemu2

 Cinemu uyguladığı “güvenlik metre” cetveli aracılığıyla; site ziyaretçilerine en güvenli’den en yüksek puanlı’ya doğru tüm filmlere kategorize edilmiş bir biçimde ulaşma imkânı sunuyor. Vizyondaki filmler dahil 5000’e yakın filmin değerlendirilip derecelendirildiği sitede, her filmin bir tanımlayıcı pasaportu var. Cinemu kullanıcıları, böylelikle; her bir filmin konusu, oyuncuları, sanatsal bilgilerinin yanında Cinemu’nun aile kriterleri esas alınarak verdiği derecelendirme puanına ulaşabiliyor. Cinemu’da film ayrımı yapılmaksızın her film en güvenli’den, ailece seyredilmesi “sakıncalı”ya kadar bir derecelendirme puanına tabi tutuluyor. Film pasaportu bölümünde filmin çıplaklık, şiddet, ensest ilişki, homoseksüellik, alkol ve uyuşturucu tüketimi, küfürlü dil ve hatta herhangi bir dine ve inanca hakaret içerip içermemesine göre değerlendiriliyor. Sitede ayrıca o filme IMDB ve diğer muteber sinema sitelerinin verdiği puanlar da dinamik olarak yer alıyor.

Sinema eleştirmenlerinden psikiyatristlere kadar dev bir kadronun çalıştığı Cinemu’nun sahibi İplatform Genel Müdürü Nedim Kaya, aile değerlerine uygun film değerlendirme sitesi projesini hayata geçirmelerinin gerekçelerini şöyle anlattı:

MUHAFAZAKAR KESİM HEM ÜRETİCİ HEM DE SEYİRCİ 

“Gelişen dijital ortam sayesinde İslâm alemi son zamanlarda hiç olmadığı kadar Hollywood ve dünya sinemasına ilgi göstermeye başlamıştır. 2012 yılında Türkiye’de toplam 281 film vizyona girerken bunun sadece 61’inin yerli geri kalan 220’sinin yabancı filmler olması buna en iyi örnektir. Artık muhafazakâr kesim hem üretici hem de seyirci olarak sinema salonlarını doldurmaya başlamıştır. 1 milyar 700 milyonluk toplam nüfusunun % 54’ü 25 yaş altı gençlerden oluşan İslâm Dünyası’nın kendi ilke, kavram ve değerlerine uygun bir sinema sitesinin olmayışı büyük bir eksiklikti. Oysa, Hristiyan ve Yahudi değerlerine uygun film değerlendirme sitelerinin sayısı oldukça fazladır. İstanbul merkezli olarak yayınlanacak olan ilk ve tek İslâmi değerleri dikkate alan film değerlendirme/derecelendirme sitesi www.cinemu.com Ramazan Ay’ı ile yayına başladı.

www.cinemu.com özellikle ahlâki yozlaşmaya karşı korumasız olan çocuk ve gençleri bilgilendirerek ahlaki olanı tavsiye etmeyi; İslâm toplumunun yapı taşı olan aileyi ve gençliği korumayı hedeflemektedir.

Ramazan Ay’ı ile birlikte tüm dünyada yayında olan Cinemu, sadece İslâm dünyasına değil; ahlâklı ve erdemli olanı arayan; aile değerlerine önem veren; genç nesillerin yozlaşmasından endişe eden tüm insanlığın başvuracağı bir film rehberi olarak tasarlanmıştır.”

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festivaller

Selda Alkor ve Engin Ayça’ya 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nden Onur Ödülü

Festival, 2-5 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Selda Alkor

4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nin Onur Ödülü, Selda Alkor ve Engin Ayça’ya layık görüldü.

Geçtiğimiz yıllarda Reis Çelik, Biket İlhan, Süleyman Turan, Mevlüt Koçak, Gülsen Tuncer ve Necip Sarıcı‘ya takdim edilen festivalin geleneksel ödüllerinden olan “Dostluk Onur Ödülü” bu yıl oyuncu Selda Alkor ve yönetmen Engin Ayça’ya takdim edilecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’ün destekleriyle Balkon Film’in organize ettiği ve Türk Kızılay’ı çatısı altında 2-5 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nde ödüller, açılış töreninde sahiplerine teslim edilecek. Bu yıl Hacı Bektaş-ı Veli anısına düzenlenen festivalde “Dostluk Onur Ödülleri” oyuncu Selda Alkor ve yönetmen Engin Ayça’ya Türk sinemasına yaptıkları katkılardan dolayı verilecek.

“Festivalin Anadolu Dostluğunu Geliştiren İsimler Anısına Yapılması Çok Anlamlı”

1965 yılında Yeşilçam ile tanışan, “Senede Bir Gün”, “Buzlar Çözülmeden”, “İlk ve Son”, “Erikler Çiçek Açtı” gibi sinemanın klasikleri arasında yer alan pek çok filmde rol alan sinemanın “Çiçekçi Kız”ı usta oyuncu Selda Alkor, kişilerin yeniden dostluk duygularını öne çıkarmak amaçlı yapılan Uluslararası Kızılay Dostluk Film Festivali’nden dostluk ödülü almanın çok gurur verici olduğunu ifade etti. Kaybolan değerlerden dostluğu halka filmler, şiirler ve müzikler vasıtasıyla ile buluşturmanın çok değerli olduğunun da altını çizen Alkor, festivalin her sene büyük şairlerin, düşünürlerin yıllar önce Anadolu dostluğunu geliştiren isimler anısına yapılmasının çok anlamlı olduğunu dile getirdi.

“Dostluk Toparlayıcı Bir Unsur”

Festivalde “Dostluk Onur Ödülü” alacak bir diğer ise 1987’de ilk uzun metrajlı filmi “Bez Bebek” ile 1. Ankara Film Festivali’nde En İyi 2. Film ve En İyi Senaryo Ödüllerini alan usta yönetmen Engin Ayça. 1990’da “Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu” adlı ikinci filmiyle 28. Antalya Film Festivali’nde En İyi 3. Film seçilen usta yönetmen, son olarak 2007 yılında “Suna” filmini yönetti.

Dostluğun hepimiz için bir panzehir olduğunu, hayatı devam ettirmek için toparlayıcı bir unsur olduğunun altını çizen Engin Ayça ‘dostluğun’ işlendiği bir film festivalden onur ödülü almaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Beyoğlu Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi, Yunus Emre Enstitüsü gibi birçok kurum iş birliğiyle düzenlenen 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Film Festivali direktörlüğünü Faysal Soysal, Onursal Başkanlığını Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık yapacak. 

Okumaya Devam Et

TV'de Sinema

Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

6 Kasım 2021 Cumartesi akşamı televizyon filmleri.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

6 Kasım 2021 Cumartesi akşamı televizyon filmleri.

Sherlock Holmes: Gölge Oyunları (Sherlock Holmes: A Game Of Shadows) – Beyaz TV Saat: 19.30

Serinin devam filminde Sherlock ve ortağı bu kez Londra dışındadırlar. Sherlock, bu kez suç dehası Profesör Moriarty’in peşindedir.

İntikam Yolu (Drive Angry) – Beyaz TV Saat: 21.45

Kızının sapkın bir tarikat tarafından vahşice öldürüldüğünü ve torununun yine aynı adamlar tarafından şeytana kurban edilmek üzere kaçırıldığını öğrenen Milton, cehennemden kaçarak intikam almak için dünya üzerine gelir.

Yaz Saati (Summer Hours) – TRT 2 Saat: 22.00

Olivier Assayas imzalı film, üç kardeşin, ölen annelerine ait ev ve sanat koleksiyonunun akıbeti konusunda düştükleri durumu konu ediniyor. “Summer Hours” (Yaz Saati), bu akşam 22.00’de TV’de ilk kez TRT 2’de.

Okumaya Devam Et

Uncategorized @tr

“Lightyear”dan Teaser Yayınlandı

Film, 17 Haziran 2022’de gösterime girecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Pixar animasyonu “Lightyear” filminden teaser yayınlandı. Filmde Buzz Lightyear karakterini ünlü oyuncu Chris Evans seslendiriyor.

Yönetmen koltuğuna Kayıp Balık Dory (Finding Dory) filminin ortak yönetmenlerinden Angus MacLane‘in oturduğu “Lightyear“dan teaser yayınlandı. Toy Story serisinde yer alan oyuncaklardan Buzz Lightyear’ın maceralarına odaklanan film, 17 Haziran 2022‘de gösterime girecek.

Işıkyılı, son model bir oyuncak olan Buzz-lightyear’ın hikayesini konu alan Pixar animasyonu Lightyear‘da Buzz Lightyear karakterini ünlü oyuncu Chris Evans seslendiriyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler