Bizimle İletişime Geçin

Uncategorized @tr

Cinemu Yayına Başladı

Yayınlandı

tarihinde

Cinemu

Web sitesi ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulunuldu:

Ailece sinema keyfi yapmayı planlıyorsunuz ama ailenin küçük bireyler açısından endişeleriniz var. Peki, gideceğiniz filme de şiddet, ayırımcılık, ensest ilişki, dil kullanımı, başka din ve inançlarla alay etme, nefret suçları, kötü rol model, aile değerleri gibi kriterleri de öğrenmek ister misiniz?

Merkezi istanbul’da bulunan ve Ramazan ayıyla birlikte 8 dilde yayına başlayan uluslararası film değerlendirme ve derecelendirme sitesi

www.cinemu.com bu eksikliği gidermeyi amaçlıyor.

İlk etapta Türkçe, İngilizce, Arapça, Fransızca, Farsça, Malayca, Endonezya ve Rusça dillerinde hizmete başlayan site, kısa süre içinde Urduca ve Çince yayın yapacak.

5000 FİLM GÜVENLİK METRE’DEN GEÇTİ Cinemu2

 Cinemu uyguladığı “güvenlik metre” cetveli aracılığıyla; site ziyaretçilerine en güvenli’den en yüksek puanlı’ya doğru tüm filmlere kategorize edilmiş bir biçimde ulaşma imkânı sunuyor. Vizyondaki filmler dahil 5000’e yakın filmin değerlendirilip derecelendirildiği sitede, her filmin bir tanımlayıcı pasaportu var. Cinemu kullanıcıları, böylelikle; her bir filmin konusu, oyuncuları, sanatsal bilgilerinin yanında Cinemu’nun aile kriterleri esas alınarak verdiği derecelendirme puanına ulaşabiliyor. Cinemu’da film ayrımı yapılmaksızın her film en güvenli’den, ailece seyredilmesi “sakıncalı”ya kadar bir derecelendirme puanına tabi tutuluyor. Film pasaportu bölümünde filmin çıplaklık, şiddet, ensest ilişki, homoseksüellik, alkol ve uyuşturucu tüketimi, küfürlü dil ve hatta herhangi bir dine ve inanca hakaret içerip içermemesine göre değerlendiriliyor. Sitede ayrıca o filme IMDB ve diğer muteber sinema sitelerinin verdiği puanlar da dinamik olarak yer alıyor.

Sinema eleştirmenlerinden psikiyatristlere kadar dev bir kadronun çalıştığı Cinemu’nun sahibi İplatform Genel Müdürü Nedim Kaya, aile değerlerine uygun film değerlendirme sitesi projesini hayata geçirmelerinin gerekçelerini şöyle anlattı:

MUHAFAZAKAR KESİM HEM ÜRETİCİ HEM DE SEYİRCİ 

“Gelişen dijital ortam sayesinde İslâm alemi son zamanlarda hiç olmadığı kadar Hollywood ve dünya sinemasına ilgi göstermeye başlamıştır. 2012 yılında Türkiye’de toplam 281 film vizyona girerken bunun sadece 61’inin yerli geri kalan 220’sinin yabancı filmler olması buna en iyi örnektir. Artık muhafazakâr kesim hem üretici hem de seyirci olarak sinema salonlarını doldurmaya başlamıştır. 1 milyar 700 milyonluk toplam nüfusunun % 54’ü 25 yaş altı gençlerden oluşan İslâm Dünyası’nın kendi ilke, kavram ve değerlerine uygun bir sinema sitesinin olmayışı büyük bir eksiklikti. Oysa, Hristiyan ve Yahudi değerlerine uygun film değerlendirme sitelerinin sayısı oldukça fazladır. İstanbul merkezli olarak yayınlanacak olan ilk ve tek İslâmi değerleri dikkate alan film değerlendirme/derecelendirme sitesi www.cinemu.com Ramazan Ay’ı ile yayına başladı.

www.cinemu.com özellikle ahlâki yozlaşmaya karşı korumasız olan çocuk ve gençleri bilgilendirerek ahlaki olanı tavsiye etmeyi; İslâm toplumunun yapı taşı olan aileyi ve gençliği korumayı hedeflemektedir.

Ramazan Ay’ı ile birlikte tüm dünyada yayında olan Cinemu, sadece İslâm dünyasına değil; ahlâklı ve erdemli olanı arayan; aile değerlerine önem veren; genç nesillerin yozlaşmasından endişe eden tüm insanlığın başvuracağı bir film rehberi olarak tasarlanmıştır.”

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günün Haberi

93. Oscar Ödül Töreni Tren Garında Düzenlenecek

Tören 25 Nisan’da!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

93. Oscar Ödül Töreni Tren Garında Düzenlenecek

Adayları geçtiğimiz gün belli olan 93. Oscar Ödülleri’nin merakla beklenen ödül töreni tren garında düzenlenecek.

Geçtiğimiz haftalarda seyirci katılımıyla düzenleneceği açıklanan 93. Oscar Ödül Töreni‘nin bir kısmı tren garında gerçekleşecek. 25 Nisan tarihinde düzenlenmesi planlanan töreninin, COVID-19 önlemleri kapsamında bu karara varıldığı da yapılan açıklamalar arasında.

Törenin geleneksel olarak yapıldığı Dolby Tiyatrosu‘nun yanında Los Angeles şehir merkezindeki geniş tren garında (Union İstasyonu) düzenleneceği, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi Başkanı David Rubin tarafından e-posta ile açıkladı.

Salgın hastalıktan korunmak için geniş boşlukları ve mekanları mercek altına alan akademi, seyirci katılımı ile gerçekleşecek olan törenin detayları hakkında henüz açıklamada bulunmadı.

Okumaya Devam Et

Film

Emma Corrin’in Yeni Projesi Belli Oldu

Laure de Clermont-Tonnerre yönetecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Emma Corrin'in Yeni Projesi Belli Oldu

The Crown’ın 4. sezonunda hayat verdiği Prenses Diana rolüyle parlayan Emma Corrin’in gelecek projesi belli oldu.

Son zamanların dikkat çeken oyuncularından Emma Corrin‘in yeni projesi belli oldu. Konuşulan isim, D. H. Lawrence tarafından 1928 yılında yayınlanan Lady Chatterley’s Lover kitabının film uyarlamasında başrolü üstlenecek. Pennyworth dizisi ile güzel bir çıkış yakalayan Emma Corrin, Netflix’in çok sevilen ödüllü dizisi The Crown’ın 4. sezonunda hayat verdiği Prenses Diana rolüyle parladı.

Daha önce bir kere sinemaya, bir kez de diziye uyarlanan kitabın yeni film uyarlamasını, Laure de Clermont-Tonnerre yönetecek. Filmin senaryosunu ise Life of Pi’nin senaristi David Magee kaleme alacak.

Detaylı bilgilerin henüz açıklanmadığı film, doğuştan varlıklı bir aileden gelen talihli Lady Chatterley adındaki genç bir kadının yaşadıklarına odaklanacak. Şimdiden meraklandıran film, evlendiği adama evlendikten sonra aşık olan Lady Chatterley’nin avcı bir adamla yaşadığı aşkı ekranlara taşıyacak.

Okumaya Devam Et

Liste

Amazon Prime’da Kaçırılmaması Gereken 10 Dizi

En iyiler!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Dünya genelinde 150 milyon abonesi olan, köklü stream platformu Amazon Prime’da kesin izlemeniz gereken 10 diziyi listeledik. İyi seyirler!

Community (2009–2015) IMDb 8,5

Diplomasının sahte olduğu ortaya çıkan Jeff Winger üniversiteye geri gönderilir ve burada en az kendisininki kadar şüpheli geçmişe sahip öğrenci ve öğretmenlerle tanışır. Lisans diploması iptal edilen avukat Jeff Winger, üniversiteye geri döner ve burada birkaç tuhaf tiple bir çalışma grubu kurar

Upload (2020– ) IMDb 8,0

Upload konusu, yakın geleceği ele alıyor. Dizide sanal gerçeklik hizmeti veren şirketin müşteri hizmetlerinde çalışan Nora ve arkadaşı Nathan’ın yaşadıklarını anlatılıyor.

Yakışıklı ve parti sever Nathan, kendi sürdüğü arabanın kaza yapması sonucu ağır yaralanır. Nathan’ın kız arkadaşı Nathan’ı ölümden sonra yaşamı deneyimlemek için Nora’nın çalıştığı sanal gerçeklik şirketindeki sanal gerçeklik dünyasının içine gönderir.

Counterpart (2017–2019) IMDb 8,1

Counterpant, çalıştığı şirkette paralel evrene açılan bir kapı olduğunu keşfeden bir adamın hikayesini konu ediyor. Howard Silk, Birleşmiş Milletler’e bağlı Berlin merkezli bir casusluk ajansında çalışmaktadır. Neredeyse 30 yıldır aynı şirkette çalışan Howard, tam olarak ne iş yaptığını bilmemektedir.

Fleabag (2016–2019) IMDb 8,7

Fleabag dizisinin temelini genç bir kadının insanlar ile olan ilişkilerini anlatması oluşturuyor. Takma isim olarak Fleabag adını kullanan genç bir kadının 30’lu yaşlarını sürdürürken hayatında gerçekleşen olayları aktaran bu dizi Londra’da geçmektedir.

Carnival Row (2019– ) IMDb  7,9

Carnival Row, Pact ve Burgue isimlerindeki iki ülkenin Peri Diyarı’nın hakimi olabilmek için verdiği savaş ile başlıyor. Savaşın kazananı Pact olduktan sonra da periler için zulümle dolu bir yönetime geçiliyor. Mitolojik canlıların insanlardan korktukları için temel özgürlükleri kısıtlanıyor

The Mentalist (2008–2015) IMDb 8,1

Kaliforniya Araştırma Büro’sunda (CBI), Lisbon’ın (Robin Tunney) önderliğinde ve gizemli cinayetleri çözmeye çalışan bir ekibe dahil olur ve kabiliyetini CBI’a verilen davaların sonuca ulaştırılması için kullanır. Fakat artık hayattaki tek amacı, karısı ve kızını öldüren Red John’dan intikamını alabilmektir.

 The Marvelous Mrs. Maisel (2017– ) IMDb 8,7

The Marvelous MrsMaisel 1960’lı yıllarda, New York City’de geçiyor. Şehrin lüks semtlerinden birinde eşi ve iki çocuğuyla birlikte yaşayan Miriam “Midge” Maisel hayatta istediği her şeye sahiptir. Ancak bir gün tesadüf eseri, hiç bilmediği bir yeteneğe sahip olduğunu keşfeder ve bu gelişme hayatını derinden sarsar.

The Americans (2013–2018) IMDb 8,4

The Americans; Soğuk Savaş döneminde 1980’li yılların başlarında, Ronald Reagan’ın ABD başkanlık koltuğuna geçmesinin hemen ardından; Washington, DC’de bir banliyöde çevreye iki Amerikalı görünümü veren ancak gerçekte iki KGB ajanı olan evli bir çiftin hikâyesini anlatıyor

Hannibal (2013–2015) IMDb 8,5

Dr. Hannibal Lecter’ın çaylak FBI ajanı Clarice Starling’in büyük hatası sonucu hücresinden kaçışının üzerinden yedi yıl geçmiştir. Dr. Lecter, bu kaçışının ardından Floransa’ya gidip yerleşmiş hayatın tadını çıkarmaktadır; fakat Clarice Starling hala Dr. Lecter ile yedi yıl önce en yüksek güvenlik önlemlerinin olduğu tehlikeli deliler koğuşunda yaptığı görüşmeyi unutmamıştır.

Dr. Lecter’ı unutmayan biri daha vardır: Mason Verger. Dr. Lecter’ın eski bir kurbanı olan Mason Verger onun elinden güçlükle kurtulmuştur. Verger domuz besiciliğiyle kendine bir imparatorluk yaratmıştır ve de Dr. Lecter’dan intikam alma duygusuyla yanıp tutuşmaktadır. Dr. Lecter yüzünden bir soluk makinesine bağlı yaşamak zorunda kalan Verger’in zenginliği sayesinde elinde çok geniş imkanlar vardır ve kendi kurduğu dünyada en ufak bir hareketi bile hissetmektedir. Mason Verger sonunda Dr. Lecter’ı nasıl tuzağa düşüreceğini bulur. Dr.Lecter’a onun için dünyanın en değerli ve en zarif yemini sunacaktır. Verger’in bu yemi Dr. Lecter’a sunmasında Clarice Starling’i kendinde bir saplantı haline getiren FBI başmüfettiş yardımcısı Paul Krendler da ona yardım edecektir.

Mozart in the Jungle (2014–2018) IMDb 8,2

Mozart in The Jungle’ın konusu New York Senfoni Orkestrası’nın emektar Şefi Thomas’ın yerine dönemin en başarılı, genç şefi Rodrigo’yu getirmesi üzerine şekilleniyor. … Bunların yanında New York Senfoni Orkestrası’nda yer almak için can atan obuacı Hailey’in hayatı dizide anlatılıyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler