Muhabbet- i Çay Kısa Film Yarışması’na Başvurular Başladı!

Festivaller Genel Kısa Filmler

logo-blue (2)

ÇAYKUR, Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER), Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve  Kefalet Kooperatifi ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı katkılarıyla düzenlenecek Muhabbet-i Çay Kısa Film Yarışması’na son başvuru tarihi 31 Mayıs 2013.

MUHABBET-İ ÇAY KISA FİLM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

BAŞVURU YÖNETMELİĞİ

1) Yarışmada ana tema “iki eski dost, çay ve esnaf” olmalıdır. Sadece bu temada olan filmler değerlendirmeye alınacaktır.

2) Başvuruda bulunacak kısa filmler belgesel ve kurmaca türlerinden her hangi birinde üretilmelidir.

 3) Başvuruda bulunan filmlerin süresi (jenerik dahil) 12 dakikayı aşmamalıdır. Ancak jüri uygun gördüğü takdirde zaman sınırlaması kuralını kaldırabilir.

4) Yarışmaya katılacak filmler, Pelikül (35, 16, 8, süper 8), Mini DV, DVD, Betacam SP, High Definition formatlarında herhangi biri ile    üretilebilir. Ancak, filmler DVD formatında teslim edilmelidir.

5) Yarışmaya gönderilecek filmlerdeki özgün olmayan müzik, görüntü vb. kullanımlarında kullanılan malzemenin telif haklarının alındığı belgelenmelidir.

6) Yarışmaya katılan tüm filmlerin – telif hakkı yönetmeninde saklı tutulmak üzere- yayın hakkı, çoğaltma, gösterim ve üçüncü kişilere devir hakkı Düzenleyici Kuruluşlara ait olacaktır. Filmin yönetmeni, yarışmada derece alan filmiyle ilgili ticari bir anlaşma yapmak istediği durumda bu kuruluşları yazılı olarak bilgilendirmekle yükümlüdür.

7) Katılımcılar birden fazla filmle yarışmaya katılabilirler.

8) Filmin daha önce bir festivale, yarışmaya katılmış olması ya da herhangi bir festivalde ödül kazanmış olması yarışmaya katılmasına engel değildir.

9) Yarışmaya katılmak üzere başvuran filmler, bir ekip tarafından yapılmış olsa da, başvuru filmin tek bir yönetmeni tarafından yapılmalıdır.

10) Bir film için birden fazla yönetmen adıyla başvuruda bulunulamaz. İki veya daha fazla yönetmen imzalı filmler için başvuru tek yönetmen adına yapılmamışsa, film yarışma dışı bırakılır.

11) Yarışma başvuru belgesindeki imza sahibi, filmin yasal sahibi olmalıdır. Başvuru belgesinde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğu imza sahibini bağlar. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek hukuksal sorumluluk imza sahibine aittir.

12) Jüri seçimiyle dereceye giren filmler “Yarışma Arşivi”ne devredilmiş kabul edilir.

13) Yarışmada ödüllendirilen filmler de Yarışma Arşivi’nde saklanacak olup, yarışmayı düzenleyen kuruluşlar tarafından ticari olmayan çoğaltma ve gösterimlerde kullanılabilecektir.

14) Katılımcı, yarışmaya başvurduktan sonra filmini geri çekemez.

15) Katılımcılar, eksiksiz doldurulmuş başvuru formunu ve filminin DVD formatında kaydedilmiş 2 adet kopyasını aşağıdaki doküman ve materyaller, en geç 19 Nisan 2013 tarihine kadar (Esnaf ve Sanatkarlar Derneği – İstanbul Cad. Soydaşlar Sk. No:19/6 Kat:4 Ulus/Ankara) adresine elden, kurye veya taahhütlü posta ile teslim etmelidirler.

 

a. Katılımcı tarafından doldurularak imzalanmış Başvuru Formu,

b. Filmin sinopsisi,

c. Filmin künyesi,

d. Filmin, özgün senaryo ve özgün müzik eserlerinden doğan telif hakları ile ilgili izinlerin alındığına ilişkin belgeler,

e. Filme ait 3 adet set fotoğrafı,

f. Yönetmenin özgeçmişi ve 1 adet renkli fotoğrafı,

g. Eserdeki tüm kişilerin Muvakafatnameleri ayrı ayrı doldurup ıslak imza ile imzalaması

 

Postadaki gecikmelerden Organizasyon Komitesi sorumlu değildir.

 

16) Yarışmaya katılan adaylar, şartnamede yer alan koşulları kabul etmiş sayılırlar.

17) Bu yönetmelikte belirtilmeyen diğer hususlarda karar yetkisi Organizasyon Komitesi’ne aittir.

ÖDÜLLER

BİRİNCİ – 7.000 TL

İKİNCİ – 5.000 TL

ÜÇÜNCÜ – 3.000 TL

MANSİYON – 1.500 TL (10 ADET)

Katılım (Başvuru) Formunu İndirmek İçin Tıklayınız!

Muvafakatname’yi İndirmek İçin Tıklayınız!

İLETİŞİM
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Merkezi
İstanbul Cad. Soydaşlar Sk. No: 19/6 Kat:4
Ulus/Ankara
0312 310 47 97 
0312 310 47 98
0549 310 47 97
muhabbeti_cay2

 

 

 

Sinefesto | Emre Karakuş

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up