Moskova Uluslararası Film Festivali başladı

Dünya

Festivale katılan sanatçıların kırmızı halı geçişleri Moskova Uluslararası Film Festivali başladı Sinema sektörünün önemli festivallerinden kabul edilen Moskova Uluslararası Film Festivali 37. kez kapılarını açtı.

37-moskova-uluslararasi-film-festivali-basladi7577abe02c5b8f256798

Moskova’daki Rossiya tiyatrosunda düzenlenen festivalin açılış töreni kırmızı halı geçişleriyle başladı. Moskova Film Festivali Başkanı ve Rus yönetmen Nikita Mihalkov, misafirlerini geleneksel olarak kapıda karşıladı.Kırmızı halıda, Fransız yapımcı Jean-Jacques Annaud başkanlığındaki jüri üyeleri, oyuncular, sanat ve siyaset dünyasından önde gelen kişiler yürüdü.

Festivale, Rusya, İspanya, Fransa, İran, Bulgaristan ve Sırbistan başta olmak üzere birçok ülkeden film katıldı.Moskova Film Festivali’nde bu sene Türkiye’den film yarışmayacak ancak programa ‘Türkiye sineması seçkisi’ dahil edildi. Bu kapsamda 10 Türk filmi beyaz perdeye yansıtılacak. Festival 26 Haziran’a kadar devam edecek.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up