Morgan Freeman İstanbul’da

Manşet Türkiye

Oscarlı ödüllü aktör Morgan Freeman, İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini gezdi. İstanbul’a 3 günlük bir ziyaret gerçekleştiren usta aktör Morgan Freeman’ı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Fatih Belediyesi ağırladı.

    

Freeman, İstanbul’un çeşitli yerlerinin yanı sıra Fatih’te Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı ve Kariye Müzesi’ni gezdi.

Kariye Müzesi ziyaretinde Freeman’a eşlik eden Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, ünlü aktöre müzeyi gezdirdi. 3 kişilik ekibiyle müzeyi gezen ve tüm ayrıntıları hakkında bilgi alan Freeman, uzun bir süre müzede kaldı.

Freeman, İstanbul’a, özellikle de Fatih’e hayran kaldığını söyledi. Demir de Freeman’a ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getirerek, kendisine Fatih Sultan Mehmet’in resminin bulunduğu bir tabak ile Osmanlı tuğrasının bulunduğu kol saati hediye etti.

Müze ziyaretinde fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşları da geri çevirmeyen aktör, daha sonra müzeden ayrıldı.

 

ntvmsnbc

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up