‘Monica Bellucci’ Ekranlara Geri Dönüyor

Diziler Manşet

“Malèna” filmiyle tanıdığımız İtalyan oyuncu Monica Bellucci, ünlü feminist Tina Modotti rolünde ekrana gelmeye hazırlanıyor.

Tina Modotti’nin hayatını konu edinen dizinin başrolünde yer alacak Monica Bellucci, ilk kez uluslararası bir dizide başrol olarak seyirci karşısına geçecek.

Altı bölümden oluşan mini dizi Radical Eye: The Life and Times of Tina Modotti adını taşıyor. Paula Vaccaro ve Aaron Brookner ikilisi dizinin senaryosunu kaleme alıyor. Çekim mekanları Meksika, Los Angeles ve İtalya’dan oluşurken dizinin dilinin İngilizce ve İspanyolca olacağı belirtildi.

Edoardo de Angelis’in yönettiği dizi, 1913 yılında ABD’ye taşınıp Hollywood filmlerinde rol almaya başlayan ve 1930’lu yıllarda Avrupa’da ve Meksika’da fotoğrafları ve devrimci duruşuyla ses getiren Modotti’nin hayatını ele alacak. Meksika’daki çağdaş sanatçılardan kurulu bir gruba katılan Modotti’nin 20. yüzyılın başlarında kadın hakları için verdiği mücadeleyi ekrana taşıyacak.

Monica Bellucci, 2014 yılında müzik dizisi Mozart in the Jungle’da boy göstermişti. Altın Küre ödüllü dizide Alessandra karakterine hayat veren ünlü aktris dizinin beş bölümünde rol almıştı.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up