Moğolistan’da Türk Filmlerine Büyük İlgi

Dünya Festivaller

Bu sene Türkiye- Moğolistan arasında diplomatik ilişkilerin kuruluşunun 45. yıl dönümü  ve Türk sinemasının  100. yılı nedeniyle  Moğolistan Kültür, Turizm ve Spor Bakanlığı, Moğol Sanat Konseyi ve T.C. Ulan Bator Büyükelçiliği’nin katkıları ile 2. Uluslararası Ulan Bator Film Festivali bünyesinde “Türk Sineması Odak Günü” gerçekleştirildi.

Festival kapsamında 9 Ekim Perşembe günü  “ Türk Sineması Odak Günü”bünyesinde gösterilen “Kelebeğin Rüyası”,  “Kış Uykusu” ve “Kuzu”filmleri Moğol izleyicilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Sinemaseverler Türk filmlerinin gösterildiği Tengis sinemasının tüm salonlarını doldurdu. “Kelebeğin Rüyası”ve“Kış Uykusu filmlerinin gösteriminden sonra İstanbul Film Festivali Direktörü Azize Tan, “Kuzu” filminin ardından ise yönetmen Kutluğ Ataman ve yapımcı  Martin Fryer seyircilerl buluşup, soruları yanıtladı. Moğol izleyicilerin ilgisi sinema çıkışında da devam etti.

Türk sineması ve dünyadaki başarısı sohbetlerin ana konusunu oluşturdu.

2.Ulan Bator Film Festivali afişi

 

 

 

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up