Miyazaki’nin Yeni Filminin Tamamlanması Yıllar Sürebilir

Asya Sineması
Studio Ghibli yapımcısı Toshio Suzuki, Miyazaki’nin yeni filminde bir dakikalık animasyonun tamamlanmasının bir ay sürdüğünü söyledi.

Studio Ghibli hayranları Hayao Miyazaki‘nin son filmi olan How Do You Live?‘ı 2016 yılından bu yana merakla bekliyor. Studio Ghibli ortak kurucularından Toshio Suzuki, yapım sürecinin zorluğuna dikkat çekerek, önlerinde 3 yıla yakın bir sürecin daha olduğunu açıkladı.

Entertainment Weekly‘e konuşan Suzuki, “Her şeyi el ile çizdiğimiz için filmi tamamlamamız fazla vakit alıyor. Şu an 60 animatörümüz, ancak bir ayda bir dakikalık animasyonu tamamlayabiliyor. Film üzerinde 3 yıldır çalışıyoruz ve önümüzde 3 yıllık bir süreç daha var.” dedi.

Suzuki, How Do You Live? filminin görkemli bir fantastik hikâye anlattığını da söyledi. Yönetmenin yaklaşmakta olan projesi, Yoshino Genzaburo’nun 1937 yılında çıkan kitabından uyarlanıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up