Miyazaki’den İlham Alan Klip

Film Müzikleri

Kanadalı Indie Rock müzik grubu You Say Party yeni klipleri Underside yayınladı.Görmeden geçmeyin; zira Yönetmenliğini Jeremy Rubier’in yaptığı müzik klibi fantastik bir yolculuk filmi gibi ve usta yönetmen Hayao Miyazaki’nin filmlerinden bir hayli ilham almış. Klibin büyük kısmı Miyazaki’nin Prenses Mononoke’yi yaparken ilham aldığı Yakushima Adası’nda geçiyor. Yakushima Adası dünyanın en yaşlı ağaçlarına sahip olmakla biliniyor, yönetmen burayı seçerken belli ki Studio Ghibli’nin macera sever ve mizahi kalitesini sunmakta iddialıymış.

Klip, küçük bir erkek çocuğunun Tokyo’nun bol ışıklı caddelerinde yürümesi ile başlıyor, devamında ise çocuğu Yakushima Adası’nda harika doğa manzaraları arasında yolculuk yapmasını izliyoruz. Ghibli hayranlarına tanıdık manzaralar var klipte. Yönetmen Rubier çocuğun yürüdüğü yollardan birinin gerçektende Miyazaki’nin 1986 yapımı “Gökteki Kale” animasyonundaki Laputa’ya giden yol olduğunu belirtiyor. Klibin hikâyesi ise yine bir Miyazaki eseri olan “Ruhların Kaçışı”ndan esinlenmiş. Özetle Underside rahip olmak için şehri terk eden bir çocuğun Miyazaki tadında yolculuğu.

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up