Miyazaki Anime Dünyasına ‘Resmen’ Döndü

Asya Sineması
Miyazaki Anime Dünyasına ‘Resmen’ Döndü

Animeyi bir bırakıp bir dönen Miyazaki, artık anime dünyasına resmen geri döndü. Müjdeyi Ghibli yapımcısı Toshio Suzuki verdi. Oscar adayı The Red Turtle için verdiği röportajda konuşan Suzuki Hayao Miyazaki’nin sahalara döndüğünü doğruladı.

Birkaç Oscar adaylığı bulunan ve Oscar Onur Ödülü Kazanan Hayao Miyazaki, sinema dünyasına geri dönmeye karar verdi. Wind Rises, Howl’s Moving Castle, Spirited Away, Princess Mononoke gibi eserlere imza atan Hayao Miyazaki, geçtiğimiz yıl “Boro the Caterpillar” isimli kısa metrajlı bir animasyon filminin yapımcı kadrosunda bulunmuş ancak söz konusu iddia, uzun süre reddedilmişti. Studio Ghibli’deki yetkililer nihayet bunu doğruladı: Miyazaki yeni bir proje üstünde çalışıyor.

Miyazaki geç de olsa Boro the Caterpillar hakkında konuştu, “Küçük, tüylü bir tırtıl, öylesine küçük ki, parmaklarınız arasında kolaylıkla sızabilir ve o bir efsaneye dönüşecek” ifadelerini kullandı. Animasyon filmi tam metrajlı olarak, 2019 yılında vizyona girecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up