Mısır’ın “Winter of Discontent” Filmi Akademi Ödülü’ne Aday

Dünya

winterofdiscontent

İbrahim El Batout’un yönettiği “Hoşnutsuzluk kışı” ya da orjinal ismiyle “Winter of Discontent” filmi yabancı dilde Oscar Adayı oldu. Tahrir meydanındaki ayaklanmaları konu alan film Mısır Sinema Merkezi Bağımsız Aday Komitesi tarafından seçildi.

Film Hüsnü Mübarek Rejimi ve 2011 Mısır devrimini bastırmak amacıyla gizli polis tarafından işkence gören insanları konu almaktadır.

Filmin yıldızı Amr Waked ise “Tahrir Meydanı olmadan 30 Haziran Mursi istifasını talep etme durumu olmazdı” diye açıklama yaparak birçok Mısırlı sanatçı gibi askeri darbeyi desteklediğini açıkladı. Sanatsal açıdan gurur duyduklarını ve film için çok çaba harcadıklarını, en sonunda buna değeceğini de ekledi.

Yabancı Dil Akademi Ödülleri için son kayıt tarihi 1 Ekim. Adaylığı resmi olarak 16 Ocak tarihinde açıklanacak ve 2 Mart tarihinde Dolby Tiyatrosunda özel bir tören düzenlenecek.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up