“Misafir” Montreal’den Hayfa’ya Gidiyor

Manşet Türkiye

 

Yönetmen Mehmet Eryılmaz’ın Montreal Film Festivali’nde Fipresci ve Büyük Jüri ödülü alan filmi Misafir; 26 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında İsrail’de düzenlenecek Hayfa Film Festivali’nin ana yarışmasına seçildi.

Festivalde 14 filmle birlikte yarışacak olan Misafir, ana yarışma bölümüne seçilen tek Türk filmi oldu.

Japon yönetmen Naomi Kawase‘nin Sweet Red Bean Paste adlı filmi ve Radu Jude’un bu yıl Berlin’den Altın Ayı ödülü ile ayrılan filmi Aferim gibi yapımların yer alacağı festivalde; büyük ödül  Altın Anchor için yarışacak olan Misafir eleştirmenler tarafından da favoriler arasında gösteriliyor.

16376284354_8cb5abf1cd_o

Hayfa Film Festivali’nde geçen yıl ülkemizi, Nuri Bilge Ceylan’ın Altın Palmiyeli filmi Kış Uykusu temsil etmiş ve büyük ödül Altın Anchor’ı kazanmıştı.

Daha önce İstanbul ve Adana film festivallerinin yarışma bölümlerine de seçilen Misafir dünya prömiyerini Montreal’de yapmıştı.

Başrollerini Zümrüt Erkin, Tamer Levent, Ayten Uncuoğlu, Hale Akınlı, Ersin Umut Güler ve çocuk oyuncu Melek Çınar‘ın paylaştığı film; evrensel bir konu olan anne-kız ilişkisini, ölüm teması çerçevesinde işlerken aile içi cinsel taciz meselesini de alt hikaye bağlamında ele alıyor.

Filmin vizyona gireceği tarih henüz belli değil.

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up