Bizimle İletişime Geçin

Film

Millie Bobby Brown İzlemediği Filmlerle Şaşırttı

Seyretmiyor ama oynuyor!

Yayınlandı

tarihinde

Millie Bobby Brown İzlemediği Filmlerle Şaşırttı

Çin’de gişesinde büyük açılış yapan Godzilla vs. Kong‘un yıldızı Millie Bobby Brown, DC ve Marvel filmleri başta olmak üzere Harry Potter serisini hiç izlemediğini açıkladı.

Yer aldığı yapımlarla popülaritesini her geçen gün arttıran Millie Bobby Brown, yaptığı açıklamayla birçok seveninini şaşırtmayı başardı. Çin’de en son zamanların en iyi çıkışını yapan Godzilla vs. Kong filminin oyuncu kadrosunda yer alan Brown, DC ve Marvel filmleri başta olmak üzere Harry Potter serisini hiç izlemediğini açıkladı. Dikkat çeken isim, fantastik filmlerdense The Notebook gibi romantik filmleri seyretmekten hoşlandığını ekledi. Yer aldığı yapımlar gereği fantastik evrenlerde boy gösteren oyuncu, boş vakitlerinde gerçekçi hikayeleri izlemekten hoşlandığını da belirtti.

Sherlock Holmes’ın kız kardeşi olarak geçtiğimiz yıl Enola Holmes filminde başrolü üstlenen Brown‘ın Marvel ve DC evrenleriyle görüştüğü geçtiğimiz aylarda iddia edilmişti.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festivaller

Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali Başvuruları Uzatıldı

Başvuru süresi 1 hafta uzatıldı!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali’nin yarışma başvuru süresi bir hafta uzatıldı. Festival yönetimi; yarışma kategorileri için son başvuru tarihini 6 Ağustos 2021 olarak belirledi.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) kurumsal iş ortaklığında; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı destekleri ile; Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı organizasyonunda bu yıl ilki düzenlenecek Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali’nin başvuru tarihleri uzatıldı. Diaspora toplulukları ve sinemasının sahip olduğu özgünlüğü kendine has motiflerle işleyen filmleri 27-29 Ağustos tarihleri arasında Atlas Sineması’nda pandemi koşullarına uygun olarak sinemaseverlerle buluşturacak festivalin yarışma kategorilerine başvurular için son tarih 6 Ağustos olarak belirlendi.

Festivale Hangi Filmler Başvurabiliyor?

1 Ocak 2020 tarihinden sonra tamamlanmış olup 20 dakikayı aşmayan, kurmaca, animasyon ve deneysel türdeki kısa filmlerin başvuru yapabildiği festivale; Diaspora toplumlarının bulundukları ülkelerde sürdürdüğü hayatı gerçekçi ve sanatsal olarak ekrana yansıtabilen kısa filmler bekleniyor.

Kimlik, çok kültürlülük, çok dillilik, çoklu aidiyet, uyum, bir arada yaşama, kültürel etkileşim, toplumsal hoşgörü, göç ve katılım gibi konulara vurgu yapan yapımların yanı sıra, Diaspora topluluklarının yaşadıkları ülkelere yaptıkları katkılar, var olma mücadeleleri ve yaşama tutunma gayretlerini yansıtan başvurular ile bu kavramları tehlikeye düşüren ve günlük hayatın bir gerçeği olarak süregelen ırkçılık, ayrımcılık, yabancı düşmanlığı gibi temalar da değerlendirmeye alınacak.

8 Kategoride Toplam 20.000€ Ödül

İki farklı yarışma kategorisinin yer aldığı festivalde Türkçe haricindeki bir dilde çekilen filmlerin yer alacağı Yabancı Dilde Filmler Yarışması Kategorisi’nde En İyi Film Ödülü’nü kazanan film 5.000€, Jüri Özel Ödülü’nü kazanan film 2.500€, En İyi İkinci Film Ödülü’nü kazanan film 1.500€ ve En İyi Üçüncü Film Ödülü’nü kazanan film ise 1.000€ para ödülünün sahibi olacak. 

Türkçe ve/veya Türkçe lehçelerinde çekilen filmlerin yer alacağı Türkçe Konuşan Filmler Yarışma Kategorisi’nde, En İyi Film Ödülü’nü kazanan film 5.000€, TRT Özel Ödülü’nükazanan film 2.500€En İyi İkinci Film Ödülü’nü kazanan film 1.500€ ve En İyi Üçüncü Film Ödülü’nü kazanan film ise 1.000€ para ödülünün sahibi olacak. 

Başvurular 6 Ağustos’ta Sona Eriyor!

Bu yıl 27-29 Ağustos 2021 tarihleri arasında İstanbul’da ilki düzenlenecek olan Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali’ne başvurular 6 Ağustos 2021 tarihine kadar festivalin web sitesi diasporafilmfestival.com üzerinden yapılabilecek. 

Okumaya Devam Et

Film

See How They Run Filminden İlk Detaylar

Film yıldız isimlerden oluşuyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Kadrosuyla dikkatleri üzerine toplayan cinayet gizemi filmi “See How They Run”ın oyuncu kadrosu tam olarak duyuruldu.

Searchlight Pictures tarafından çekilecek olan bol yıldızlı yeni cinayet gizemi filmi “See How They Run“ın tam oyuncu kadrosu açıklandı. Daha önce başrollerini Sam Rockwell, Saoirse Ronan, David Oyelowo, Adrien Brody ve Ruth Wilson olarak duyuran film, 2022 yılına vizyon planı yapıyor.

Mark Chappell‘in senaryosunu kaleme aldığı film, Tom George tarafından yönetilecek. Damian Jones ve Gina Carter‘ın yapımcılığını üslendiği See How They Run‘ın geri kalan oyuncu kadrosunda ise Harris Dickinson (“Beach Rats”), Sian Clifford (“Fleabag”), Jacob Fortune-Lloyd (“The Queen’s Gambit”), Shirley Henderson (“Stan ve Ollie”), Reece Shearsmith (“High-Rise”), Paul Chahidi (“Twelfth Night”), Pearl Chanda (“I May Destroy You”), Charlie Cooper (“Avenue 5”) ve Pippa Bennett-Warner (“Harlots”) yer alıyor.

Film, 1950’lerin Londra’sında geçiyor. Gelecek sene vizyona girecek filmin konusu şu şekilde: Müthiş bir oyunun film versiyonu için yapılan planlar, ekibin önemli bir üyesinin öldürülmesinden sonra aniden duruyor. Dünyadan bıkmış Müfettiş Stoppard (Rockwell) ve hevesli çaylak Constable Stalker (Ronan) davayı üstlendiğinde, kendilerini ilginç olayların içinde bulurlar. Gizemli cinayeti, kendi tehlikeleri pahasına araştırmaya başlarlar.

Okumaya Devam Et

Hollywood

Scarlett Johansson “Disney”e Dava Açtı

Black Widow filminin ardından davalık oldular!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Son olarak Black Widow filmiyle bilrikte çalışma fırsatı yakalayan Scarlett Johansson ve Disney davalık oldu.

Geçtiğimiz haftalarda sinemalarla eş zmaanlı olarak Disney +’ta da gösterime giren Black Widow filminin ardından filmin başrol oyuncusu Scarlett Johansson ile Disney davalık oldu. Disney‘e dava açan Johansson, imzaladığı kontratın ihlal edildiğini öne sürdü.

218 milyon dolar gişe hasılatı ile pandemi dönemi en iyi çıkışlardan birine imza atan filmde Johansson, alacağı ücretin büyük ölçüde gişe hasılatına dayanması üzerine bir anlaşmaya vardılarını açıkladı. Johansson, filmin Disney+’da yayınlanması ardından sinemada filmi seyredenlerin sayısının azalmasından muzdarip olduğunu belirtti. Wall Street Journal’ın yayınladığı habere göre Johansson, film Disney+’ta yayınlandığı için 50 milyon dolardan fazla kazanmasının mümkün olmadığını duyuruldu.

Disney ise yaptığı açıklma ile davanın hiç bir değerinin olmadığını ve korona önemleri kapsamında böyle bir karara vardıklarını belirtti.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler