‘Milli Sinema’ TYB’de Tartışılıyor

Etkinlikler

Birleşen Yollar

Trt Türk’te her cumartesi yayınlanan Gündem Kültür Sanat programıyla kültür sanat haberlerini izleyicilerle buluşturan yazar Bünyamin Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu Sinema Meclisi’nde ‘Milli Sinema’ Konuşulacak.

Bünyamin Yılmaz moderatörlüğünde, Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi’nde, sinema eleştirmenleri Abdülhamit Güler ve Muhammed Uyar’ın katılımıyla gerçekleşecek söyleşide Milli Sinema’nın Geleceği ele alınacak.

İslam Dünyasıyla İrtibat Kuran Bir Çizgi Neden Geliştirilemedi?

Milli sinema hangi yıllarda neden etkin oldu? Hangi dönemde esamisi okunmadı? Dindarların iktidarı milli sinemaya katkı sunabildi mi? Milli Sinema’yı günümüzde temsil eden yönetmenler var mı? İslam dünyasıyla irtibat kuran bir çizgi neden geliştirilemedi? Türk sinemasına nefes aldıran Milli/ Beyaz Sinema, İslam alemini birbirine bağlayan bir tavır olarak görülebilir mi?  Milli Sinema teorik olarak günümüz dünyasında yeniden ele alınmayı hak ediyor mu? Pratiğe yansıyan filmler bir alt metne sahip mi?  Yeni dönem sinema algısı içinde Milli çizgi neden öne çıkmıyor? Bunlar gibi soruların cevaplarının aranacağı söyleşi Pazartesi günü 18:30’da Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi’nde gerçekleştirilecek.

Etkinlik ücretsiz ve herkesin katılımına açıktır.

Etkinlik Bilgileri:

Tarih: 17.03.2014 – Pazartesi
Saat: 18:30
Yer: Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi
Adres: Kızlarağası Mehmed Ağa Medresesi, Divanyolu Cad. Hoca Rüstem Sokak. No: 6 Sultanahmet / İstanbul

'Milli Sinema' TYB'de Tartışılıyor

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up