Midyat rahatsız

Genel Türkiye

20467163

Gala gecesinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Sermiyan Midyat’a bir darbe de ailesinden geldi.

“Hükümet Kadın”da anlatılan kadın belediye başkanı Zekiye Midyat’ın oğlu “Annem 5 dil biliyordu” diyerek, filmin yönetmeni olan yeğenine dava açtı.

Oyuncu Sermiyan Midyat, Güneydoğu’nun ilk belediye başkanı olan babaannesi Zekiye Midyat’ın gerçek hikâyesini anlattığı “Hükümet Kadın” filmi yüzünden amcasıyla davalık oldu. Amca Ferit Midyat, filmde annesinin cahil bir kadın olarak gösterildiğini, gerçek hikâyesinin çarpıtıldığını iddia ederek filmin durdurulması için İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’ndaki Kartal 10’uncu Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu. Zekiye Midyat’ın Sermiyan Midyat’ın öz babaannesi olmadığını belirten Ferit Midyat “Midyat’a elektrik ve su getiren, 5 dil bilen annemi filmde parmak basan cahil biri gibi gösterdi. Kardeşlerimi de rüşvetçi lanse etti. Filmde hepsiyle alay etti” dedi. Filmin yönetmeni, senaristi ve oyuncusu olan Sermiyan Midyat ise Ferit Midyat tarafından tehdit edildiği iddiasıyla polise başvurdu. Ferit Midyat, bu şikâyet için “Tehdit ettiğimi, haraç istediğimi söylemiş. 32 yıl gümrük memuru olarak alnımın akıyla çalıştım. Ben bunlara tenezzül etmem. Tazminat davası açacağım ve mahkeme uygun görürse tazminatla annem adına Kürtçe özel okul yaptıracağım” dedi.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up