Midsommar Filmindeki Meşhur Kıyafet 65 Bin Dolara Satıldı

Hollywood
Midsommar filminde Florence Pugh’un giydiği çiçekli elbise, Los Angeles’ta düzenlenen bir açık artırmada 65 bin dolara satıldı.

Ari Aster‘in geçtiğimiz sene vizyona giren Midsommar filmindeki meşhur çiçekli elbise, Los Angeles’ta düzenlenen bir açık artırmada 65 bin dolara satıldı. Filmin dağıtım şirketi A24; dünyada 5 milyondan fazla kişiyi etkileyen koronavirüsle mücadeleye desek vermek amacıyla Uncut Gems ve Euphoria’nın da aralarında bulunduğu çeşitli film ve TV programlarının dekorlarını müzayedeye taşıdı.

Bu eşyalar arasında en dikkat çekeni ise Midsommar filminde Dani karakterine hayat veren Florence Pugh’un Mayıs Kraliçesi olarak taçlandırıldıktan sonra giydiği abartılı çiçek demetiydi. 5 kişinin teklif verdiği, 10 bin yapma çiçekten meydana gelen ve yaklaşık 13,5  kilogram ağırlığında olan elbise 65 bin dolara (yaklaşık 440 bin TL) satıldı.

Mayıs Kraliçesi elbisesinin satışı doğrudan New York İtfaiye Teşkilatı’nın resmi kar amacı gütmeyen kuruluşu FDNY Foundation’a yarar sağladı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up