Michelle Obama’dan 6 Bölümlük Yeni Proje

Diziler
ABD eski Başkanı Barack Obama’nın eşi Michelle Obama, üniversite öğrencilerinin okula alışma süreçlerini inceleyeceği 6 bölümlük bir dizi projesiyle ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra çıkardığı Becoming‘in (Olmak) sesli kitabıyla (Auidobook) Grammy‘e aday olan, American Factory belgeseline imza atan ve Michael Lewis’in yazdığı The Fifth Risk adlı kitabının telif haklarını alıp dizi projesi için yapımcılığa hazırlanan eski First Lady Michelle Obama yeni bir projeye daha imza atıyor.

Forbes‘un haberine göre Obama, A Year of Firsts adlı şovla ABD’de 4 eyaletten (Kuzey Carolina, Kaliforniya, Washington D.C. ve Alabama) 4 üniveriste birinci sınıf öğrencisinin, okul hayatına adaptasyon süreçlerini inceleyecek.

IGTV üzerinden yayınlanacak 6 bölümlük dizi öğrencilerin yaşadığı finansal zorluklardan ruh sağlığına ve akademik strese kadar her şeyi konu alacak.

Gençleri üniversiteye teşvik etmeyi amaçlayan Obama’s Reach Higher adlı girişim ile ATTN medya şirketinin işbirliğiyle ortaya çıkan proje hakkında konuşan Michelle Obama “Ailemde üniversiteye giden ilk kişi olarak, bu büyük adımı atmanın ve akademik hayallerinizi izlemenin ne kadar korkutucu olabileceğini biliyorum. Bu yüzden, bu öğrencilerle gurur duyuyorum. Hikayelerini paylaşarak, başkalarına üniversitenin ilk yılında yaşadıkları iniş çıkışların, herkesin yaşadığı bir şey olduğunu görmelerine yardımcı oluyorlar ve benzer zorluklarla karşılaşan diğerleri için de destekleyici bir topluluk oluşturuyorlar” dedi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up