Michael Mann, Büyük Hesaplaşma Filminin Öncesini Beyaz Perdeye Taşıyacak

Hollywood
Michael Mann, 1995 yapımı Büyük Hesaplaşma filminin öncesini anlatan bir romanı beyaz perdeye uyarlayacağını duyurdu.

Al Pacino ve Robert De Niro‘nun bir araya geldiği özel projelerden bir olan 1995 yapımı Büyük Hesaplaşma (Heat), Michael Mann‘in başarılı yönetimiyle döneminin en başarılı örneklerinden olmuştu.

Public Enemies, Collateral, Miami Vice gibi filmlere imza atan Michael Mann şu sıralar Ansel Elgort, Ken Watanabe ve Rinko Kikuchi‘nin rol aldığı HBO Max dizisi Tokyo Vice üzerinde çalışıyor. Yönetmen ayrıca, Büyük Hesaplaşma filminin öncesine odaklanan bir roman için hazırlık yaptığını açıkladı.

Büyük Hesaplaşma, ekibiyle birlikte büyük soygunlar gerçekleştirilen usta soyguncu Neal McCauley ve onun peşine takılan başarısız bir evliliğin içindeki inatçı ve akıllı polis dedektifi Vincent Hanna’nın hikayesine odaklanıyor.

Romanın içeriğine dair detay paylaşmayan yönetmen, projenin gerçekleşmesi için en yakın zamanda çalışmalara başlamak istediğini dile getirdi.

Kaynak: The Film Stage

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up