Michael B. Jordan’lı Just Mercy’den İlk Fragman

Hollywood

Michael B. Jordan, Jamie Foxx ve Brie Larson’ın başrollerinde yer aldığı Just Mercy’den ilk fragman yayınlandı.

Short Term 12 filmiyle adından söz ettiren Destin Daniel CrettonJust Mercy ile beyaz perdeye geri dönmeye hazırlanıyor. Cretton’ın senaryosunu Andrew Lanham ile birlikte kaleme aldığı filmin başrollerinde Michael B. Jordan, Jamie Foxx ve yönetmenin Short Term 12 filminde birlikte çalıştığı Brie Larson yer alıyor.

Just Mercy, kâr amacı gütmeyen Equal Justice Initiative (Eşit Adalet Girişimi) organizasyonun kurucusu Bryan Stevenson’ın Just Mercy: A Story of Race and Redemption adlı anı kitabından sinemaya uyarlandı. Buradan hareketle film, kusurlu bir hukuk sisteminde adalet için savaşan yetenekli bir avukat olan Bryan Stevenson’ın gerçek hikâyesine ışık tutuyor. Diğer bir yandan da cinayetin işlendiği sırada, etrafında pek çok tanığın olduğu bir barbekü partisinde bulunmasına rağmen bir türlü suçsuzluğunu kanıtlayamayan ve işlemediği bir cinayet yüzünden kısa bir yargılanma sürecinin ardından ölüm cezasına çarptırılan Walter McMillian‘ın hikâyesini mercek altına alıyor.

ABD’de 25 Aralık’ta vizyona girecek olan filmin Türkiye’de 14 Şubat 2020’de gösterime girecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up