MGM Stüdyoları İflas Etti

Hollywood Manşet

Dünya sinemasına kazandırdığı birçok film ile tanınan “Metro Goldwyn Mayer” stüdyoları iflas etti.

Louis B. Mayer ve Marcus Loew tarafından 1924 yılında kurulan film yapım şirketi Metro Goldwyn Mayer iflas etti. James Bond serisinin yapımcılığını da üstlenen şirket, çok değerli arşivini de satışa çıkardı. Aralarında dünyaca ünlü kült filmlerin bulunduğu arşive, hangi stüdyo talip olacak henüz belirsiz.

No Time To Die, Candyman, Pink Panther, RoboCop, Rocky, The Hobbit, The Handmaid’s Tale gibi projelerin yapımcılığını üstlenen, 4 bin film ve toplamda 17 bin saatlik televizyon projesine ev sahipliği yapan stüdyo, dünya sinemasının ilk günlerine de şahitlik etmişti. Hollywood için hazine değerinde olan MGM‘nin piyasa değerinin ise 5.5 milyar dolar olduğu iddia ediliyor.

Meraklıları tarafından heyecanla beklenen Creed serisinin üçüncü filmi ise hangi stüdyo altında çekileceği henüz bilinmiyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up